Pauza? Ne. Penze? Ani omylem. I po padesáti letech podnikání má Dirk Rossmann energie na rozdávání. Šéfovské křeslo svého drogistického řetězce sice loni předal synovi, o to víc se ale teď soustředí na investování rodinného majetku a psaní bestsellerů. A zlobí se na Putina.

Pojďte, něco vám ukážu. Tak praví jeden z nejbohatších Němců a strůjce drogistického kolosu Dirk Rossmann, zatímco si sedá do béžového gauče ve své rozlehlé pracovně. Pohodlně se opře, přehodí nohu přes nohu a automatickým pohybem se hbitě natáhne po dálkovém ovládání. 

Zapne televizi a pár kliky přepne na teletext. „Vidíte, tady sleduju dění na burze, pohyby akcií. Denně tím strávím tak dvě hodiny, nakupuju a prodávám,“ říká Rossmann.

Na tázavý pohled návštěvy z pražské redakce Forbesu se začne smát. „No dobře, většinou to jsou hodiny tři,“ a rychle dodává, že je v tomhle svém koníčku, kdy spravuje rodinný majetek v hodnotě přes miliardu eur, „naprosto imunní vůči jakémukoli poradenství“

Rozhodnutí, kam pošle tučné sumy peněz, jsou výhradně jeho. Akcie, zlato, nemovitosti a teď hlavně euro bund future, na to pan drogista z Hannoveru sází. 

Chcete číst dále? S předplatným Premium od 139 Kč měsíčně můžete číst neomezeně.

Předplatit Premium