skip to main content
Jak být lepší

Jste ve stresu? Věnujte se domácím mazlíčkům

Nová studie

Reklama
 Washingtonské státní univerzity přišla se zajímavým (a dost příjemným) zjištěním. Pokud jste ve stresu, může vám od něj ulevit krátká interakce s domácími mazlíčky.
Reklama

„Věděli jsme, že interakce s domácími mazlíčky zvýší lidem náladu,“ říká psycholožka Patricia Pendry, která výzkum vedla. „Chtěli jsme ale zjistit, zda má interakce s domácími mazlíčky vliv i na nesubjektivní stránku pociťovaného stresu. A ukázalo se, že má, což může být prospěšné zjištění pro naše fyzické i duševní zdraví,“ dodává.

Testovaní – v tomto případě studenti, kteří podléhají velkému stresu zejména ke konci semestrálního roku – byli rozděleni do čtyř skupin. Jedna skupina měla možnost 10 minut interagovat s kočkami a psy, druhá se na tu první skupinu jen dívala, lidé ze třetí skupiny se koukali na obrázky domácích mazlíčků a poslední skupina nedělala vůbec nic.

Výsledek? Po odebrání vzorku slin se zjistilo, že největší pokles kortizolu, tedy stresového hormonu, byl zaznamenán právě u skupiny studentů, kteří s domácími mazlíčky interagovali přímo.

Jestli tedy máte pocit, že se na vás všechno valí, nebo máte před důležitou pracovní poradou, na chvíli vypněte a obklopte se zvířátky.

Reklama
Reklama