Máte rádi brunch? A zkoušeli jste ho někdy se šampaňským? Tím pravým – ze severovýchodu Francie. Pokud ne, měli byste. Chuť vynikajícího jídla ještě podtrhne.

A když už se rozhodnete si takto zpříjemnit dopoledne, byla by škoda si pozdní snídani dopřávat ve všedním prostředí. Co takhle si ji užít třeba na lodi, s výhledem na celou Prahu nebo ve vybrané společnosti?

Sunday Bubble & Chill Brunch,
Augustine Hotel

K bezedné skleničce Perrier-Jouët dostanete v útulné zahradě na Malé Straně carpaccio z chobotnice, jelení wellington, ústřice nebo ovocné domácí knedlíky. Ratolesti klidně vezměte s sebou, můžete je odložit v dětském koutku. Pohodovou atmosféru podtrhne svým hraním DJ a když budete mít štěstí, možná vám společnost budou dělat i světově proslulí hosté, kteří v Augustinu bydlí.

Cena za osobu: 2490 korun (1490 korun s proseccem)
Doba trvání: od 12 do 16 hodin

IPPA Café Brunch,
loď Grand Bohemia

Zdá se vám šest tisíc za pozdní snídani hodně, nebo snad sakra hodně? Pak vězte, že tenhle brunch nebude ledajaký. Během čtyřhodinové plavby po Vltavě vás čeká vyladěné desetichodové menu od cukrářů a kuchařů z IPPA Café. Zapíjet jej budete šampaňským G.H. Mumm a vyzkoušet si můžete i jeho sabráž. Nejbližší termín odplutí je vypsaný na 22. srpna.

Cena za osobu: 6000 korun
Doba trvání: od 10 do 14 hodin

Nedělní brunch,
Restaurace Tančící dům Ginger & Fred

V „Tančáku“ se nedělní brunche konají nepradidelně zhruba jednou za měsíc. Vyhlížet netrpělivě termíny se však vyplatí – z terasy v sedmém patře ikonické stavby lze shlížet na obě metropolitní nábřeží i Hradčany. A na menu? Třeba ústřice s omáčkou Mignonette, pečený holub a samozřejmě dostatek šampaňského.

Cena za osobu: 1990 korun
Doba trvání: od 11 do 15 hodin

Brunch nad Prahou,
Aureole

V ceně brunchového menu nabízí pankrácká restaurace jen prosecco, za dechberoucí výhled na celou Prahu z výšky 109 metrů jim to ale snad i promineme. Nejbližší gurmánská sobota je v Aureole na programu 7. srpna. Za bezmála třináct stovek se můžete těšit na dvanáct různých pokrmů.

Cena za osobu: 1290 korun
Doba trvání: od 11 do 14 hodin