Když se řekne Svatý Mořic, tak si asi automaticky vybavíte mráz a davy boháčů. Je to tak, každou zimu to tady takhle vypadá. To ale neznamená, že si tohle místo uprostřed švýcarských Alp nemůžete vychutnat i jinak, právě teď, na konci léta – plachtění na jezeře, lázeňské procedury, restaurace na vrcholcích hor nebo lety v hydroplánu – to všechno ve Svatém Mořici najdete. V tuhle roční dobu navíc s přijatelnými cenami, teplotami tak akorát a dech beroucími panoramaty si tu užijete dovolenou, jako ti největší boháči. Tady je několik tipů na hotely, které byste mohli vyzkoušet.

Hotel Suvretta House

Suvretta

Tenhle hotel z roku 1912 je v reálu stejně dokonalý jako na pohlednicích. Čeká vás zde majestátní výhled na údolí, který neuvidíte nikde jinde. Zůstaňte zde ale pro klasický švýcarský luxus – duhové oblouky, stropy s dřevěnými trámy, dokonale vypracované starožitné hodiny – a personál, který s vámi bude zacházet jako s králem.

Pokoje jsou elegantní, s koupelnami z černobílého mramoru a s železnými, kovanými balkóny odkud se naskýtá romantický pohled na vrcholky hor, jezera a stráně.


 Hotel Badrutt’s Palace

Badrutta

Tento ikonický hotel patří mezi místní nejdražší butiky. Ostatně ví, jak se prodat. Pokud nebudete zrovna v bazénu, budete si tu připadat tak trochu jako  v katedrále s klenutými vitrážovými okny, starožitnými kostelními lavicemi a artefakty hodnými muzeí (najdete tu například originální madonnu od Rafaela).

K dispozici tu jsou podzemní skalní lázně s venkovním i krytým bazénem, s okny od podlahy až ke stropu. A mají tu – počkejte si – zlatou vodou!


Komplex Giardino Mountain

GMRoom-

Z venku je tento shluk zhruba 1320 domků ve tvaru písmene A se šikmými střechami kvitesencí Švýcarska. Jejich interiér vás ale překvapí – elegantní pokoje mají obložení z borového dřeva, koberce s vysokým chlupem, světla ve tvaru černých zajíčků, stolky z pařezů a obrovskou dešťovou sprchu…

K dispozici je tu také slunečná terasa, světlem zalité jóga studio a lázně.


Kempinski Grand Hotel des Bains

Kempinski

Nejde to jinak, pohled na tenhle velkolepý 151 let starý hotel usazený v přírodě vás omráčí. V interiérech najdete jak současné trendy, tak původní vysoké stropy a dřevěnou výzdobu.

Užívat dovolenou si můžete v místním dvoupatrovém vodním světě. Ponořte se do zapuštěného bazénu nebo si zarelaxujte v aromatické solné jeskyni a dopřejte si dekadentní procedury s luxusními švýcarskými mastmi.


Kulm Hotel St. Moritz

kulm

Pokud vás fascinují dřevěné stropy, je tenhle hotel pro vás to pravé místo. Můžete se tu těšit na změť trámů ze švýcarské borovice tak umně vyřezávaných, že mohou (téměř) směle konkurovat fenomenálnímu mořickému jezeru a okolním horským panoramatům, které budete moci sledovat ze svého pokoje.

Opulentní pokoje nabízejí všechno od alpské elegance až po luxusní neo-barokní styl s hedvábnými a lněnými tapetami a najdete tu největší vany široko daleko.

Také si tu můžete zahrát golf na nejvýše položeném hřišti v Alpách, zajít na jazzový koncert takových ikon jako třeba Natalie Cole do baru s koženými salonky, vychutnat si výhled z obří venkovní vířivky nebo se nechat uhoupat a ukolébat pověstnou kulmskou masáží.