skip to main content

Kam na zahrádku? Posaďte se do zelené oázy v centru Brna

Po mnoha měsících, kdy byly restaurace zavřené, si znovu můžeme sednout alespoň na zahrádky a zase si užít trochu společenské atmosféry. Pokud ale nevíte, kam zavítat, nevadí.

Přinášíme sérii osobních tipů na naše oblíbená místa, kde si vychutnat svou ranní kávu, brunch nebo třeba romantickou večeři.

Reklama

Ten dnešní pro vás připravila naše redaktorka Michaela Židlický.

Pavillon steak house

Fouká vítr, na stůl se snáší růžové květy kaštanů, neprší. Ale i kdyby pršelo, řada širokých slunečníků by vás na zahrádce restaurace Pavillon před deštěm, kterého je teď víc než dost, ochránila.

Uzavřené posezení v parku je z jedné strany obklopeno zídkou a vysokými stromy, z druhé pak funkcionalistickou stavbou oblečenou v novém kabátě majiteli Jerzym Packowskim a Sebastianem Wagnerem.

Reklama

Momentálně jedna z největších zelených oáz v centru Brna, kam si zajděte na polední oběd, večerní koktejl nebo prostě jen tak na kafe.

Bývalá vyhlášená Zemanova kavárna v parku Koliště je od loňska moderní a přátelský steak house s newyorským šarmem, kde si ale s klidem dáte na oběd chřest i hovězí s křenovou omáčkou a budou se tu cítit fajn i vaše děti.

Každý den mají dvě menu a otevřeno od jedenácti dopoledne, kuchaři vaří až do desáté večer. Spolumajitelé z Winning Gastro provozují též mezi byznysmeny vyhlášenou restauraci Vittorio na Pekařské ulici, kde se dá sedět pro změnu na terase. 

Tak si pojďme zase užívat života a dobrou chuť!

Reklama
Reklama