Před pikolou, za pikolou… Hráli jste si rádi na schovku? Tahle její nová varianta je však víc než jen dětská hra, tahle schovka v písku vám totiž umožní, abyste den na pláži prožili bez neustálého přemýšlení o tom, kam dát telefon a jestli vám někdo nezcizí peněženku z batohu. Kolikrát už jste tohle na dovolené řešili?

Plážová sezona je konečně tady a díky vynálezu jménem Beach Vault neboli plážový sejf máte o jednu starost méně. Jde o plastový šroub, který zavrtáte až po horní okraj do písku, překryjete ručníkem (v němž je otvor umožňující přístup ke kontejneru) a polštářem, které jsou součástí balení, a celá rodina pak může bez obav vyrazit společně do vody.

Když lapka uvidí na písku jen ručník a nic víc, nenapadne ho, jaký poklad by mohl být ukryt pod ním. Plastová vodotěsná kapsle je dost velká na to, aby pojala čtečku knih, peněženku, telefon, klíče… Manželé Krystal a Marcal DaCunhaovi, kteří za nápadem stojí, s jednoduchým vynálezem přišli po momentu z vlastní zkušenosti.

beach

„Jeli jsme zrovna domů z pláže a já jsem manželovi říkala, jak paranoidní jsem celý ten den byla,“ řekla Krystal pro server Mashable. „Náš syn byl malinkatý, já unavená a jediné, po čem jsem toužila, byl spánek. Jenže jsem si nemohla odpočinout, protože jsem pořád musela sledovat klíče, peněženky a telefony.“

Hned večer se vrhli do práce a po kampani na Kickstarteru se jejich sen stal realitou. Dnes se Beach Vault prodává za 39 dolarů, ale ušetřit vám jich může mnohem víc. A jeden tajný tip na závěr – kupte si dva šrouby a ten druhý naplňte ledem a drinky. Pohodové léto!