Cestuje jihovýchodní Asií a hledá ta nejlepší místa, kde se dá skvěle najíst a odpočinout si. Lada Horcic (své jméno si kvůli životu v Asii upravil do srozumitelnější podoby) bude na Forbes.cz psát o tom, kde najít v Asii místa luxusu a pohodlí.


Zatímco s kamarádkou sedíme v tuk-tuku, který závodí ulicemi tropického Bangkoku, náš řidič se snaží vyhýbat zácpě a zároveň předejít srážce. Vypadá celkem bez obav. Je mi obrovské vedro, srdce mi tluče o závod a má kamarádka se mě pevně drží. Chtěla by vidět ty nejlepší hotely v Bangkoku, a já ji vzal na cestu kolem města způsobem, jakým cestují místní Thajci: v otevřené, kovové skoro-doma-vyrobené auto-motorce, které tady říkají tuk-tuk. Už to tu znám, takže vím, že to nakonec přežijeme.

Bangkok se letos umístil na druhém místě mezi nejnavštěvovanějšími městy světa. Před ním je jen Londýn a následují Paříž, Singapur a Dubaj. Je to svým způsobem kouzelné místo, kde si můžete za zlomek ceny dovolit bydlet v těch nejluxusnějších hotelech. Zde je pět nejlepších pro podnikatele na obchodní cestě i pár na romantické dovolené.


Okura Prestige Hotel 

Okura Prestige - bazén
Že se jedná o japonský hotel jsem si uvědomil hned při příjezdu, když mě portýr pozdravil úklonou místo tradičního přikývnutí hlavou se sepjatýma rukama jako při modlitbě. Pokud jezdíte do Japonska a znáte místní tradiční Okura hotely, které jsou spíš jednodušší a slouží obchodníkům střední třídy, nenechte se zmást. Tato Okura se s nimi úrovní servisu a designu interiéru nedá srovnávat. Brzy pochopíte, proč má tahle Okura v názvu Prestige. Ukrývá se v posledních dvanácti patrech nejimpozantnější kancelářské budovy v Bangkoku Park Ventures.

Během chvilky jsem byl doprovázen do 24. patra, kde se rozjímá velkolepé lobby s překrásným výhledem. A hned po ubytování jsem se rozhodl zajít na lehký oběd do elegantní hotelové a překvapivě autentické japonské restaurace. Stropy jsou vysoké na dvě patra a rozsáhlé kovové a skleněné stěny dovolují světlu proniknout dovnitř. Personál je neobyčejně pozorný a velmi dobře vyškolený, aby rozuměl všem potřebám rafinovaných obchodníků, kteří přijeli do Bangkoku za prací a zároveň relaxací v elegantním prostředí.

Hned poté běžím do 25. patra, kde se nachází infinity bazén. Je takřka černý a vyčnívá z budovy ven do prostoru. Zatímco se z něj kocháte ohromujícím výhledem, určitě si pro nejlepší osvěžení objednejte jejich speciální litchi mojito. Později můžete jít do kavárny Dean & Deluca v přízemí, která vám připomene New York. Tokyo v New Yorku a přitom v Bangkoku? Originální!


The St. Regis Bangkok

St. Regis - The Lounge
Pokud jste mladí, svobodní, nebo třeba i v páru, hodně cestujete a plánujete dovolenou v Bangkoku, tak se vám určitě bude líbit v hotelu s nejlepší adresou ve městě. Pokud se vám tu zalíbí, můžete zde zůstat, polovinu The St. Regis Bangkok tvoří rezidence; a dokud neotevřou dlouho zpožděné rezidence v Ritz-Carltonu, tak luxusnější bydlení než tady nenajdete. Hlavně co se týče servisu, polohy a prestiže. Tu tomuto místu dodává i skutečnost, že lze byt do vlastnictví získat pouze na třicet let, pozemek totiž patří královské rodině.

Díky vysoce rafinovanému, elegantnímu a zároveň modernímu interiéru je tento hotel jeden z nejkrásnějších v Bangkoku. Osobní komorník se zde postará o všechny vaše potřeby od vybalení a úhledného poskládání vašeho oblečení, zařízení rezervací do restaurací, až po přinesení čerstvého šálku čaje či kávy v kteroukoli hodinu. The St. Regis Bangkok je domovem známé japonské restaurace Zuma, kterou můžete mimo jiné znát z Londýna, Hongkongu, New Yorku anebo Dubaje. Ale pro ty, kteří jsou stejně jako já milovníci odpoledních čajových dýchánků, bych doporučil „High tea“ v Drawing Roomu za doprovodu živého klavíru.


Hotel Muse 

Muse - Doutníkový klub
Součástí hotelového řetězce Accor je i tato utajená oáza a klenot luxusních boutique hotelů z kolekce MGallery. Díky menší velikosti můžete očekávat osobnější přístup servisu. Je to právě ta cenná výhoda, kterou vám větší hotely jen tak nenabídnou. Jedinými místy, které bývají plné lidí, jsou italská restaurace, která se stala vyhledávaným místem hned po otevření hotelu v roce 2011, a také bar na střeše, který má o víkendu večer i vlastního DJe, což láká mladé Thajce, expaty i znalé turisty.

Tenhle malý hotel má vše, co potřebujete. Od penthausu s rozlohou 216 metrů čtverečních s velkou vířivkou, až po podvečerní kanapky a koktejly zdarma (tedy, to záleží na úrovni pokoje). Bazén je zde sice menší, ale obrostlý bujnými tropickými rostlinami. Co více si můžete přát. Snad jen doutníkový klub. A ani ten tu nechybí. Je vyzdobený rytými dřevěnými zdmi, tlumenými světly a mohutnými koženými pohovkami. A Hendrick’s gin s tonikem si tu můžete vychutnávat celé hodiny.


Sukhotai Hotel 

Sukhothai v noci
Má kamarádka z tuktuku chce vidět luxusní, ale tradiční hotel, a tak ji beru sem. Bydlel jsem tu, když jsem ještě jezdil do Bangkoku jako turista. Velmi příjemná slečna v tradiční thajské hotelové uniformě, která na nás působí srdečně a skromně, což je součástí thajské pohostinnosti, nás bleskově provádí hotelem. Rádi bychom tu zůstali déle, abychom si to tu mohli plně vychutnat. Vede nás dlouhou lobby chodbou a poté nádherným dvorem s velkým rybím jezírkem s palmami, který je obklopený hotelem kolem dokola, až nakonec dorazíme do jednoho z hotelových apartmá. Pokoje tu jsou velmi vkusně vyzdobené v thajském stylu s moderním vzhledem. Čela nadýchaných postelí jsou vykládaná dřevem, aby vytvářela decentní obraz Chedu, kopulovité thajské kaple, ze které vychází i logo hotelu.

Tento hotel určitě nadchne jak nové, tak vracející se návštěvníky Thajska, kteří sem přijeli zažít místní kulturu, ale zároveň chtějí bydlet v pohodlném, moderním a příjemném prostředí. Formální restaurace se zde řadí mezi ty nejlepší ve městě, ale v čem je Sukhothai ještě známější, je nedělní brunch se šampaňským. Menší varování: neočekávejte zde žádný výhled na Bangkok, jelikož se hotel nachází v nízké budově, kde budete mít pocit, jako byste byli někde v resortu. Přitom budete přímo uprostřed jednoho z nejrušnějších měst na světě.


Mandarin Oriental Bangkok

Mandarin Oriental - Author's ounge
Zatímco sedím v prvním Mandarin Oriental hotelu na světě ve starodávném ratanovém křesle v Author’s Lounge z roku 1887, cítím se, jako bych byl v dávné britské koloniální éře, kdy tu právě autoři jako Joseph Conrad, Somerset Maugham a James Michener pracovali na svých knihách (proto tento lounge pojmenovali Lounge autorů). V elegantním a unikátním prostředí si vychutnávám tradiční odpolední čajový dýchánek, pro který se tento salónek otevírá. Zároveň konečně poznávám vznešenou Siamskou kulturu, která je známá svým ojedinělým pohostinstvím, které je právě zde v Thajsku vyhlášené. Připadá mi, jako by se tu zastavil čas. Mandarin Oriental Bangkok anebo jen Oriental (jak ho tady místní nazývají) byl prvním pětihvězdičkovým hotelem v Bangkoku a také prvním hotelem celého řetězce. Všech devět místních restaurací patří mezi nejlepší ve městě. Nic jiného by ani nikdo od tohoto hotelové řetězce neočekával.

Když vstoupíte do lobby, první, co vás upoutá, jsou přenádherná květinová uskupení, která visí od stropu jakoby se vznášela. (Určitě se budou krásně vyjímat na vašich fotografiích z dovolené.) Hotely Mandarin Oriental jsou také známé svými umělecky zdatnými a talentovanými cukráři, kteří dokáží vytvořit cokoliv od dortu, který vypadá jako šaty, nebo plyšoví medvídci, až po předměty, které jakoby odporovaly gravitační síle. Vítejte do místa s historií, které vás nechá unášet v atmosféře předminulého století a jednoho z nejúžasnějších měst světa zároveň.