Ačkoli dnes to tak rozhodně nevypadá, v příštích týdnech nás čeká typická zimní atmosféra – šedivé dny končící setměním už v pozdním odpoledni a rozmáčený sníh. Jen málokdo by se radši nepovaloval na pláži ve vyhřátém písku s drinkem v ruce.

Jestli si chcete naordinovat sluneční kúru, zamiřte do jedné z následujících plážových destinací, které vypadají jako z tropické pohádky. Některé jsou zcela nové, jiné nedávno zrenovované a jiné už od počátku tak skvělé, že žádné vylepšení ani nepotřebují.


 Pláž Paradise, Nevis, Karibské moře

nevis

V tomhle novém plážovém letovisku najdete celkem sedm dvou, tří a čtyřlůžkových vilek. Každá z nich má vlastní zahrádku, bazén a venkovní sprchu. Hostům je k dispozici šéfkuchař, donáška až na pokoj, komorník a masér. Jediný důvod, proč budete chtít opouštět svou vilku, je soukromá písčitá pláž s houpacími sítěmi a plážový bar s vyhlášeným punčem Planters.


 La Zebra, Tulum, Mexiko

5K1A6021-copy-1940x970

Pláž La Zebra je jedna z nejhezčích a největších v celém Mexiku. Je posetá lehátky a slunečníky a jen o krok dál je nově zrekonstruovaná restaurace s šesti, deseti nebo dvanáctichodovými degustačními meny. Pokud na pláži vydržíte až do večera, dočkáte se noci plné smyslné salsy, kterou pro vás zatančí ti nejlepší místní tanečníci.


 Ostrov Guana, Britské Panenské ostrovy

guana

850-ti akrové soukromé středisko na ostrově Guana se sedmi plážemi a ubytováním pro maximálně 35 hostů – to je ten správný únik před příliš rozvinutým zbytkem karibské oblasti. Tady vás nebudou rušit telefony ani televize.

Zato se budete kochat úchvatným výhledem na oceán, užijete si letní kino a více než deset turistických tras vedoucích bujnou přírodou s roztodivnou faunou. O blaho vašeho žaludku se postará šéfkuchař, který vám připraví čtyřchodové, výhradně organické pokrmy.


 Rancho Santana, Nikaragua

rancho

V tomhle letovisku na pobřeží Tichého oceánu poblíž města Rivas byl letos postaven luxusní hotel se 17 pokoji. Není tu jen jedna obrovská pláž, je jich hned pět. Na většinu z nich se dostanete pouze po svých, což vám zaručí dostatek soukromí.

Najdete tu i vyhlášenou školu surfování nebo prvotřídní program jízdy na koni v případě, že byste dlouhé pláže chtěli překonávat v sedle. Nejlepší pláží je Playa Los Perros, nejen pro svou geografickou polohu, ale i díky nové restauraci, kde se jídlo podává v Baja stylu.


 andBeyond Benguerra, Mosambik

benguerra

Tohle nové letovisko sítě andBeyond se otevřelo letos v červnu na jednom z ostrovů souostroví Bazaruto 8 kilometrů od pevninského pobřeží. Dopraví vás sem helikoptéra, což je jen zlomek luxusu, který vás tu čeká. Můžete se těšit na soukromou pláž, grilované kalamáry ke svačině, šnorchlování nad korálovými útesy, plavby lodí k opuštěným zátokám a ještě mnohem víc.


 Leluna, Grenada

laluna

Chcete si vyzkoušet tradiční indonéské masáže, které vám zkušení maséři provedou stejným stylem jako se prováděly po celá staletí? V tom případě se podívejte do letoviska Leluna. Italští majitelé hotelu sem ze své domoviny pravidelně dovážejí jídlo a víno, takže tu budete mít vždycky po ruce olivy, těstoviny a prosciutto.

Hotelové pokoje jsou vymalovány v živých barvách a mají nádherně klenuté stropy a otevřené koupelny. Ubytovat se můžete i v sedmi vilách s výhledem na moře, do nichž se vejde až deset lidí. Párům se doporučuje rezervovat si raději luxusní plážovou chatku, která stojí přímo na písku a poskytuje více soukromí.


 Letovisko Turtle Bay, Oahu, Havaj

turtle

Tohle rozsáhlé letovisko na Oahu prošlo renovací za 45 milionů dolarů. 42 luxusních plážových chatek je jenom pár kroků od moře. Každá má výhled na oceán a je vybavená ostrovním nábytkem, dřevěnými podlahami a mramorovou koupelnou s obrovskou vanou. Název letoviska upomíná na nedalekou zátoku, která je útočištěm mořských želv, velryb a tuleňů.