Nebudeme si nic nalhávat. Jaro a teplo jsou ještě pořád daleko. A jestli patříte k těm, kterým je chladno jen při pomyšlení na hory, a lyže a sníh vaši náladu sestřelují k bodu mrazu, máme tady tipy přesně pro vás.

Tohle je přehled nejkrásnějších a neokoukaných míst v Česku, které jsme pro vás vybrali ve spolupráci s platformou Amazing Places. Nabízejí skvělý odpočinek i v zimě a  záruku pořádného tepla třeba v podobě saun.

Dvůr Haniš

Rekonstrukce starého venkovského stavení na Broumovsku zabrala manželům Hanišovým čtyři roky. Na výsledku je jejich smysl pro detail i styl vidět na první pohled. Kdo hledá krásnou krajinu a venkovskou atmosféru a nechce si ji kazit dětským povykem, pro toho je adult-only Dvůr Haniš, který má na dvoře krásnou novou saunu, jako dělaný.

Chata v lese

Je libo romantiku pro dva? Jednu takovou, hezky v severském stylu, najdete na jihu Čech. Chata v lese, jak se tohle místo jmenuje, přesně vystihuje, co tady najdete – okolo jen stromy, rybník a jinak ani noha.

Dokonalý klid a odpočinek zaručí i absence wi-fi a mobilního signálu, místo koukání do telefonu se tu dá nekonečně dlouho dívat na rybník. Třeba rovnou ze sauny.

Hotel Central Park

Za odpočinkem se nemusí jezdit jen na konec světa. Dokazuje to designový hotel Central Park v srdci Poděbrad. Téměř před sto lety byla na tomto místě soukromá klinika a k péči o tělo i duši se vracejí i současní majitelé.

Kromě stylového ubytování nabízejí i vytuněný wellness s pestrou škálou masáží, zábalů a několika různými saunami.

Bukovanská chaloupka

Vydat se na jižní Moravu je dobrý nápad kdykoli. Klidně i v zimě! V malé, moderní kyjovské chaloupce se budete cítit trochu jako v pohádce. Jemně zařízený hlavní obytný prostor s rozehřátou pecí nebudete chtít jen tak opustit, ale vylákat vás může sauna na horní terase domku – nebo když dojdou zásoby vína místních vinařů a budete si chtít dojít pro další.

Písník

Jet v zimě na soukromý ostrov nemusí hned znamenat cestu do exotiky. Stačí vyrazit kousek za Hradec Králové do Roudnice. Právě tam stojí na soukromém ostrově uprostřed pískovny jednoduchý dřevěný domek s krbem. Skok do vody může lákat otužilce, pro ostatní je tu sauna a koupací sud.

Apartmán Volavka

Přestěhovat se jen tak do kina? I to by šlo. V srdci Žďárských vrchů je apartmán Volavka, který má – a teď pozor – soukromý kinosál s obrovským plátnem, pohodlnými sedačkami, profi zvukem a širokou nabídkou filmů.

Ještě něco chybí? Ne, plně vybavený bar i profi stroj na popcorn jsou v tomhle soukromém kině taky. Když se filmy omrzí, jsou tady ještě sauny a vířivka.

Dům nad vodou

Výhled na louky, lesy a vodní hladinu a hlavně klid, který nic neruší. Snad leda pokušení skočit po horké sauně rovnou do rybníka, nad nímž dům s terasou přímo stojí. Pro zahřátí je na terase i dřevěný koupací sud s teplou vodou a v hlavní obytné místnosti krb, od kterého se dá při praskání ohně kochat pohledem do klidné vysočinské krajiny.

Hygge & Forest Garden

Tohle jsou rovnou chatky dvě – obě kousek od Ledče nad Sázavou a obě ve vyladěném stylu, dýchající pohodou. Jedna je zbrusu nová, druhá zrekonstruovaná s podlahou ze 150 let starých prken.

Společné mají zázemí hotelu Kouty včetně restaurace, a hlavně jedinečnou cedrovou saunu na hladině rybníka.