Do nejžádanější startupové čtvrti v Praze se sestěhovaly čtyři týmy ze stáje investiční skupiny Miton.

V karlínském Corsu od podzimu sdílí nové kanceláře vyhledávač módy Glami, vyhledávač nábytku Biano, online prodejce aut Driveto a Sense Arena, hokejový trénink ve virtuální realitě.

V prostorách, které teď sdílí 100 lidí, sedí i vedení Mitonu, včetně partnerů, šéfů financí, komunikace a byznys analytiky.

Tým je vzhledem k postupující zahraniční expanzi a rychlému růstu čím dál mezinárodnější.

V nových kancelářích pracují lidé ze 14 různých zemí a jako pracovní jazyk se čím dál pevněji etabluje angličtina. Největší zásluhu na tom má srovnávač Glami, který působí už ve 12 státech.

Čtěte také: Miton ovládl téměř půlku Ideálního nájemce. Dlouhý a Hlavenka vystoupili

K mezinárodní atmosféře odkazuje i koncept kanceláří. Každá z 10 zasedaček je do posledního detailu inspirovaná jednou zemí. Takže se může stát, že máte mítink v sauně – to když je schůzka svolaná do zasedačky Finsko.

Kanceláře jsou současně navržené tak, aby co nejvíce umožňovaly potkávání lidí. Do místnosti „Tech Talk“, která slouží prezentacím a workshopům, se pohodlně vejde až 60 lidí.

V kancelářích najdete i hokejové kluziště. Český startup na pomezí sportu a VR, Sense Arena, tam ladí svůj software i hardware pro hokejové kluby.

„Koncept společných kanceláří jsme si ověřili už v Liberci, a protože v Praze sídlí většina našich firem, chtěli jsme tu udělat to samé. Už jen kvůli sdílení know-how, které osobní každodenní kontakt hodně podporuje,“ říká CEO Mitonu David Špinar.

„Investice zhruba za 10 milionů byla poměrně velký experiment, ale po dvou měsících v Karlíně to vypadá, že úspěšný. Lidé se víc baví a taky se v nových prostorách dobře cítí,“ doplňuje.

Volba pražského Karlína byla pro Miton logická. Sídlí tu i další firmy zainvestované touto původně jabloneckou skupinou – třeba Bonami, Rohlík.cz, Twisto nebo Rossum.