Po více než dvaceti letech mění značka Kaspen / Jung von Matt majitele. Novým vlastníkem se stává Tomáš Kopečný, který vystřídá Zdeňka Kašpara, jednoho z původních zakladatelů.

„Jsem rád, že novým majitelem je právě Tomáš, se kterým nás pojí přátelství táhnoucí se přes dvě dekády. Ideově jsme na stejné vlně a naše agentury si historicky vždy pomáhaly. Proto věřím, že značka bude v dobrých rukou,“ říká Kašpar.

Dle jeho slov se Kaspen / Jung von Matt potýkal se ztrátou klíčových klientů po covidové pandemii a následná cesta z recese byla pomalá a nesnadná. V poslední době agentura hledala strategického partnera, se kterým by byla schopna znovu úspěšně nastartovat.

„Kaspen je skvělý a silný brand, který se nesmazatelně zapsal do historie české a evropské reklamy. O takové značky by se mělo bojovat,“ míní Tomáš Kopečný, kterého navíc s firmou pojí silné osobní pouto.

„V době, kdy jsem vedl Scholz & Friends Praha, jsme s Kaspenem svedli mnoho bojů o klienty, přetahovali se o talentované lidi a kromě toho celou dobu sídlili méně než 200 metrů od sebe. Přesto jsme měli dobré vztahy. Když mě Zdeněk Kašpar s touto nabídkou oslovil, rozhodl jsem se do toho jít,“ vysvětluje Kopečný.

Vydání Forbesu Poslouchej!

Kromě něj do agentury přicházejí další posily: na pozici executive managing directora vystřídá Martina Peštu, který ji vedl poslední dva roky, Barbora Hájková. Právě ona bude mít na starosti nastavení nového fungování agentury.

„Samotná kreativita už dnes nestačí,“ konstatuje Hájková. „Portfolio služeb se stává podstatně komplexnějším odvětvím než před pár lety a současně vyžaduje i podstatně vyšší nároky v oblasti péče o klienty. Proto bude úkolem číslo jedna implementace našich standardů s jasným cílem vytvořit agenturu s vysokou kvalitou klientského servisu,“ shrnuje svůj přístup.