skip to main content
Forbes Podcast

Katar extrémně roste a my jsme u toho, říká v podcastu šéfka Preciosa Lighting Karlová

Katar extrémně roste a my jsme u toho, říká v podcastu šéfka Preciosa Lighting Karlová

Šéfka a spolumajitelka české sklářské firmy Preciosa Lighting Lucie Karlová patří ke stálicím žebříčku nejvlivnějších žen Česka

. Není tomu jinak ani po náročném covidovém roce, v kterém Preciosa rozhodně nezahálela.

„Jsme ve fázi, než abychom říkali, jak nás poškodila současná pandemie a jaké komplikace nám přinesla na mezinárodních trzích, tak přes to údolí jsme se už přehoupli a naopak říkáme, co vidíme za příležitosti, jak jsme se změnili a co nám situace nabídla a jaké procesy urychlila,“ říká ve Forbes Byznys podcastu aktuálně 68. nejvlivnější žena Česka.

Reklama

Preciosa Lighting zkrášluje hotelové, veřejné i soukromé prostory zákazníkům po celém světě, známá je například dřívější zakázka pro miliardáře Romana Abramoviče.

Největší hlad po světelných instalacích z Kamenického Šenova, v kterých se čím dál více prosazují moderní technologie, je nyní cítit z Arabského poloostrova.

„Pro nás extrémně rychle rostoucím trhem je definitivně emirát Katar, speciálně Dauhá. Je to trh, který momentálně investuje do infrastruktury, a my jsme u toho,“ říká k tomu Karlová v dalším Forbes Byznys podcastu.

Jaké konkrétní trendy a technologie se v instalacích ze skla dnes odrážejí? Jak dlouho trvá návrh a výroba instalace na míru a co vše obnáší? A kde si je můžete prohlédnout? To vše se dozvíte v dalším podcastu přímo z Kamenického Šenova.