Jednou z výhod vlastnění jachty je možnost dělat věci, o kterých většina lidí může jen snít, a v úrovni luxusu, jaká není na souši k vidění.

Proto týmy námořních architektů nepřestávají navrhovat větší, rychlejší a opulentnější koráby. Jiné týmy návrhářů zase vymýšlejí unikátní obývací prostory a další experti, ti přes elektroniku, zajišťují, aby současná generace jachet měla co možná nejsofistikovanější zábavní systémy, jaké se vůbec dají za peníze pořídit.

Čtěte také: Bugatti na vodě. Jak vznikala jachta snů s modrým dřevem na palubě

Ty největší jachty jsou taky navrhovány s heliporty a hangáry, které dokážou garážovat stále větší helikoptéry.

ponorka1

Právě takové hračky – motorové čluny s vysokým výkonem, jet ski nebo potápěcí výbava či sportovní vozy – dokážou, pokud je máte na palubě, zajistit maximum legrace. A když jde o hračky, které dnešní superjachty umějí nabídnout, sotva udělá zámožný majitel na své kamarády větší dojem než se soukromou ponorkou.

Čtěte také: Ani Miami, ani Monako. Nejlepší marinu pro jachty boháčů mají v Černé Hoře

Třeba společnosti Triton Submarines nebo Deepflight už navrhují, konstruují a noří se s ponorkami specificky určenými pro plavidla boháčů.

ponorka3

Ale protože chutě milionářů jsou čím dál dobrodružnější, je dost pravděpodobné, že uvidíme víc společností, jako je ta nizozemská jménem Ocean Submarine B.V., která teď maká na stavbě velké a luxusem naplněné ponorky, na jaký jsou majitelé superjachet zvyklí u svých private jetů.

A nejspíš tím Nizozemci objevili zlatý důl.

ponorka2

Jejich podmořské plavidlo NEYK 9F Luxury Submarine má délku devět metrů, výtlak skoro 13 tisíc kilogramů a má se potopit až 300 metrů hluboko. Jak asi očekáváte, z kokpitu je pro dva piloty skvělý výhled a mnoho dalších oken nabízí fantastický výhled všem dalším na palubě.

Má se s ní snadno manévrovat a při tom všem bude i velmi tichá, protože ji pohání diesel/elektrický propulzní systém. A co možná zaujme nejvíc, je design interiéru. Kapitán Nemo by se asi všemu tomu luxusu kolem, kůži a dřevu, dost divil.

Takže teď už zbývá jen pořídit tu superjachtu.