Už třičtvrtě roku čelíme nepříjemné situaci, kterou nezažene ani čokoláda. Co tak letos místo po cukroví sáhnout po adventním kalendáři plném dobrých podnikatelských rad a optimismu?

Tady je 24 tipů od úspěšných lidí českého byznysu, jak tohle období co nejsnáze a hlavně ve zdraví přečkat. Jedna rada na každý prosincový den, než nastane ten Štědrý.

Jako další se o svou radu podělil Pavel Tykač.

Podle Forbesu sedmý nejbohatší Čech je navzdory koronaviru stále při chuti. Na jaře jeho energetická skupina Sev.en Energy odkoupila sedmnáctiprocentní podíl v americkém těžaři Corsa Coal Corp specializujícím se na těžbu metalurgického uhlí pro výrobu železa a oceli, čímž premiérově investovala v USA a také se poprvé vrhla do tohoto odvětví.

Následovala koupě Blackhawk Miningu, jedné z největších důlních společností na koksovatelné uhlí ve Státech. A v blízké době by Tykač měl od ČEZ převzít největší uhelnou elektrárnu v zemi Počerady, za níž zaplatí 2,5 miliardy korun.

A teď už jeho slíbená rada:

Předně se snažte fungovat tak, jako by se nic nedělo. Zároveň se nezabývejte věcmi, které stejně nemůžete ovlivnit. Také omezte na nutné minimum příjem nepotřebných, zejména zpravodajských informací. Naopak mnohem víc času travte s rodinou, čtěte, snažte se vzdělávat. A s ohledem na okolnosti sportujte. Zkrátka se zaměřujte na věci, které jste dříve odkládali „na potom“.

Zítra, tedy 21. prosince, bude radit investorka Dana Bérová.