skip to main content
Byznys

Každý den jedna rada. Adventní kalendář Forbesu startuje Kvido Štěpánek

Už tři čtvrtě roku čelíme nepříjemné situaci, kterou nezažene ani čokoláda. Co tak letos místo ní sáhnout po adventním kalendáři plném dobrých byznysových rad a optimismu?

Tady je 24 tipů od úspěšných lidí českého byznysu, jak tohle období co nejsnáze a hlavně ve zdraví přečkat. Jedna rada na každý prosincový den, než nastane ten Štědrý.

Reklama

Jako první se o svou radu podělil Kvido Štěpánek. Majitel firmy Isolit Bravo, která vyrábí plastové díly pro automobily, letos schytal tvrdý koronavirový direkt, podobně jako ostatní podnikatelé fungující v tomto oboru. Od pokračování v dobrodějství ho to přesto neodradilo.

Kvido Štěpánek

  • Majetek v hodnotě 1,6 mld. Kč
  • 99. nejbohatší Čech v žebříčku roku 2020
Reklama

Kromě toho, že v říjnu vyslal do světa svůj již 30. humanitární konvoj na pomoc obětem konfliktů (tentokrát do řeckých uprchlických táborů), začal 99. nejbohatší Čech podle letošního žebříčku Forbesu, na vlastní náklady a bez jediné objednávky, vyrábět výtěrové tampony pro covidové testování.

A teď už jeho rada:

Buďte optimisty! To ještě samo o sobě nezaručí kladný výsledek, ale i kdyby to dopadlo blbě, tak to blbě prožijete jednom jednou. Zatímco pesimisté jednou plus tisíckrát předtím ve svých obavách.

Zítra, tedy 2. prosince, bude radit Radim Jančura, majitel společností Student Agency a RegioJet.

Reklama
Reklama