skip to main content
Každý den jedna rada

Každý den jedna rada. „Nebojte se vybočit z hlavního proudu,“ říká Ondřej Krátký

Už tři čtvrtě roku čelíme nepříjemné situaci, kterou nezažene ani čokoláda. Co tak letos místo po cukrovinkách sáhnout po adventním kalendáři plném dobrých podnikatelských rad a optimismu?

Tady je 24 tipů od úspěšných lidí českého byznysu, jak tohle období co nejsnáze a hlavně ve zdraví přečkat. Jedna rada na každý prosincový den, než nastane ten Štědrý.

Reklama

Jako další se o svou radu podělil Ondřej Krátký.

Přepravce Liftago, kterého spoluzaložil v roce 2013 a nyní mu šéfuje, tratil na koronavirové situaci desítky milionů korun. Soustředit se pouze na taxislužbu, dost možná by krizi nepřežil, jak tvrdí sám Krátký. Liftago už ale nějakou dobu rozvíjí logistiku, díky níž je schopné ze svých taxikářů udělat řidiče schopné přepravit cokoliv. Dlouhodobým cílem firmy je totiž zefektivnit městskou mobilitu a chovat se co nejvíce udržitelně.

A teď už jeho slíbená rada:

Reklama
Největší posuny v životě a byznysu se vám nepodaří, když půjdete stejnou cestou jako většina okolo, ale když z toho mainstreamu občas vědomě vybočíte. Bez uhýbání z cesty bych sám nebyl schopen vzdát se rozjeté kariéry a jít do neznámého projektu, ze kterého vzniklo Liftago. Bez odlišení bychom s Liftagem nedokázali konkurovat miliardovým hráčům a nezačali včas dělat logistiku, která je teď motorem našeho byznysu.

Zítra, tedy 15. prosince, bude radit Petra Kutnarová, spolumajitelka stavebnin DEK.

Reklama
Reklama