skip to main content
Adventní kalendář

Každý den jedna rada. „Obklopte se pozitivními lidmi, negativní vás stáhnou dolů,“ říká Jan Bednář

Už tři čtvrtě roku čelíme nepříjemné situaci, kterou nezažene ani čokoláda. Co tak letos místo po cukrovinkách sáhnout po adventním kalendáři plném dobrých podnikatelských rad a optimismu?

Tady je 24 tipů od úspěšných lidí českého byznysu, jak tohle období co nejsnáze a hlavně ve zdraví přečkat. Jedna rada na každý prosincový den, než nastane ten Štědrý.

Reklama

Jako další se o svou radu podělil Jan Bednář.

Zakladatel Shipmonku prožívá snový rok. Jeho logistickému kolosu sídlícímu na Floridě pomohla koronavirová krize, která celosvětově zvýšila poptávku po online nakupování. Tvář květnového Forbesu letos očekává tržby kolem 150 milionů dolarů se ziskovostí EBITDA 15 procent.

Reklama

To upoutalo pozornost investiční společnosti Summit Partners, která v Shipmonku nedávno koupila minoritní podíl za parádních 290 milionů dolarů, tedy přes 6,3 miliardy korun. Z Bednáře se tak rázem stal nový český miliardář a člen našeho žebříčku nejbohatších Čechů.

A teď už jeho slíbená rada:

Obklopte se pozitivními lidmi. Jako lidé rosteme podle toho, kým se obklopíme. Pokud negativními lidmi, kteří si neustále stěžují, tak vás stáhnou dolů a nastaví vám negativní mindset. Obklopte se proto lidmi, díky nimž můžete růst a inspirovat se. To vás bude posouvat dále a dále.

Zítra, tedy 8. prosince, bude radit Martin Vohánka, majitel Eurowagu.

Reklama
Reklama