skip to main content
Každý den jedna rada

Každý den jedna rada. „Přestaňte se občas kontrolovat a klidně se chovejte divně,“ říká Dana Bérová

Už tři čtvrtě roku čelíme nepříjemné situaci, kterou nezažene ani čokoláda. Co tak letos místo po cukrovinkách sáhnout po adventním kalendáři plném dobrých podnikatelských rad a optimismu?

Tady je 24 tipů od úspěšných lidí českého byznysu, jak tohle období co nejsnáze a hlavně ve zdraví přečkat. Jedna rada na každý prosincový den, než nastane ten Štědrý.

Reklama

Jako další se o svou radu podělila Dana Bérová.

V mládí byla televizní redaktorkou. Pak podnikatelkou. Ministryní informatiky. A dokonce správkyní majetku Karla Schwarzenberga. Zároveň je jednou z mála úspěšných českých žen – investorek. Mnohokrát měla ve správnou chvíli správný nápad. A vizi, kterou se snažila předat dál.

Daří se jí to i dnes, kdy radí nadějným startupům, jak se během raketového růstu nespálit a nezničit si firmu kvůli malichernostem. Otevřeně mluví o tom, co může úspěšný startup během úspěšného růstu ohrozit, nebo i zcela pohřbít, a na co si dát v dynamicky rostoucím byznysu pozor, ať už je koronakrize, nebo konjunktura. 

Reklama

A teď už její slíbená rada:

Chovejte se občas přesně tak, jak máte chuť – klidně úplně divně. Beru současnou divnou dobu jako příležitost taky se občas chovat divně, říkat bez obalu, co si myslím, a dělat to, co mě těší bez ohledu na okolí. Tuhle schopnost máme jako děti a pak se vrací ve stáří, zatímco my odpovědní dospělí se stále kontrolujeme a svoji neschopnost chovat se přirozeně svádíme na pravidla, odpovědnost a konvence.

Zítra, tedy 22. prosince, bude radit Pavel Řehák, spoluzakladatel Direct pojišťovny.

Reklama
Reklama