Už tři čtvrtě roku čelíme nepříjemné situaci, kterou nezažene ani čokoláda. Co tak letos místo po cukrovinkách sáhnout po adventním kalendáři plném dobrých podnikatelských rad a optimismu?

Tady je 24 tipů od úspěšných lidí českého byznysu, jak tohle období co nejsnáze a hlavně ve zdraví přečkat. Jedna rada na každý prosincový den, než nastane ten Štědrý.

Jako další se o svou radu podělila Dana Bérová.

V mládí byla televizní redaktorkou. Pak podnikatelkou. Ministryní informatiky. A dokonce správkyní majetku Karla Schwarzenberga. Zároveň je jednou z mála úspěšných českých žen – investorek. Mnohokrát měla ve správnou chvíli správný nápad. A vizi, kterou se snažila předat dál.

Daří se jí to i dnes, kdy radí nadějným startupům, jak se během raketového růstu nespálit a nezničit si firmu kvůli malichernostem. Otevřeně mluví o tom, co může úspěšný startup během úspěšného růstu ohrozit, nebo i zcela pohřbít, a na co si dát v dynamicky rostoucím byznysu pozor, ať už je koronakrize, nebo konjunktura. 

A teď už její slíbená rada:

Chovejte se občas přesně tak, jak máte chuť – klidně úplně divně. Beru současnou divnou dobu jako příležitost taky se občas chovat divně, říkat bez obalu, co si myslím, a dělat to, co mě těší bez ohledu na okolí. Tuhle schopnost máme jako děti a pak se vrací ve stáří, zatímco my odpovědní dospělí se stále kontrolujeme a svoji neschopnost chovat se přirozeně svádíme na pravidla, odpovědnost a konvence.

Zítra, tedy 22. prosince, bude radit Pavel Řehák, spoluzakladatel Direct pojišťovny.