Je zima, brzo tma, a navrch pandemie, kdy je lepší zůstat večer doma ve společnosti dobrého filmu nebo seriálu. Každý den vám proto přineseme jeden redakční tip, který vám ušetří hledání na vaší oblíbené streamovací platformě.

Máte před Vánoci všeho tak trochu plné zuby, nervy na pochodu a váš život neběží, jak by měl? Pusťte si tak trochu horor, tak trochu komedii od herce/režiséra/scenáristy Jima Cummingse Vlk ze Snow Hollow a přinejmenším se budete hodinu a půl dobře bavit. V lepším případě dokonce zjistíte, že vždycky může být ještě hůř…

Třeba jako v životě Johna Marshalla, policejního důstojníka na malém městečku kdesi v americkém Utahu. John se potýká s problémy se svou exmanželkou, nezvedenou dospívající dcerou, svým otcem-šerifem, který nedávno prodělal infarkt a hrozí mu další, i se svými nepříliš schopnými kolegy v práci.

Nutno říct, že John tuhle svou životní situaci zvládá skvěle – jen s pomocí neustálého přísunu alkoholu a konstantní neurózou, která často přechází ve veřejné výbuchy vzteku. Náhle však tuhle maloměstskou „idylu“ začnou narušovat podivné, brutální vraždy, které jako by páchal někdo s nadlidskými, přesněji řečeno vlkodlačími silami.

Podaří se Johnovi vypátrat vraha dřív, než se jeho život úplně rozsype a než podlehne vlkodlačí psychóze? Dozvíte se ve snímku, který nejspíš Oscara za hlubokou sociální sondu a nastavené zrcadlo nedostane, ale Jim Cummings ve Vlkovi ze Snow Hollow dokázal vykřesat z otřepaného námětu hodně osvěžující podívanou.

Zdejší bandička více či méně nesympatických postav s hlavním nehrdinou v čele vás přiměje, abyste jim fandili a upřímně doufali, že se dokážou postavit všem démonům – těm venku i uvnitř.