skip to main content

Kde vlkodlaci dávají dobrou noc. Zkuste dnes večer netradiční horor

Je zima, brzo tma, a navrch pandemie, kdy je lepší zůstat večer doma ve společnosti dobrého filmu nebo seriálu. Každý den vám proto přineseme jeden redakční tip

, který vám ušetří hledání na vaší oblíbené streamovací platformě.

Máte před Vánoci všeho tak trochu plné zuby, nervy na pochodu a váš život neběží, jak by měl? Pusťte si tak trochu horor, tak trochu komedii od herce/režiséra/scenáristy Jima Cummingse Vlk ze Snow Hollow a přinejmenším se budete hodinu a půl dobře bavit. V lepším případě dokonce zjistíte, že vždycky může být ještě hůř…

Třeba jako v životě Johna Marshalla, policejního důstojníka na malém městečku kdesi v americkém Utahu. John se potýká s problémy se svou exmanželkou, nezvedenou dospívající dcerou, svým otcem-šerifem, který nedávno prodělal infarkt a hrozí mu další, i se svými nepříliš schopnými kolegy v práci.

Reklama

Nutno říct, že John tuhle svou životní situaci zvládá skvěle – jen s pomocí neustálého přísunu alkoholu a konstantní neurózou, která často přechází ve veřejné výbuchy vzteku. Náhle však tuhle maloměstskou „idylu“ začnou narušovat podivné, brutální vraždy, které jako by páchal někdo s nadlidskými, přesněji řečeno vlkodlačími silami.

Podaří se Johnovi vypátrat vraha dřív, než se jeho život úplně rozsype a než podlehne vlkodlačí psychóze? Dozvíte se ve snímku, který nejspíš Oscara za hlubokou sociální sondu a nastavené zrcadlo nedostane, ale Jim Cummings ve Vlkovi ze Snow Hollow dokázal vykřesat z otřepaného námětu hodně osvěžující podívanou.

Zdejší bandička více či méně nesympatických postav s hlavním nehrdinou v čele vás přiměje, abyste jim fandili a upřímně doufali, že se dokážou postavit všem démonům – těm venku i uvnitř.