skip to main content

Když druhým nestačíš. Jak sestry z Kanady pomáhají ženám k pohybu

„Všechny se něčeho bojíme, ale věříme, že když budeme dělat outdoor a potkáme ženy, které smýšlejí stejně jako my, porazíme jakýkoli strach.“

Máte pocit, že to zní trochu jako z úst fanynek knížky Divočina? Možná nejste tak úplně daleko. Tohle motto totiž říkají mladé Kanaďanky – sestry Lindsay a Jenny MacNevin, které založily komunitu a zároveň společnost Women Who Explore.

Čtěte také: Chcete zažít divočinu? Tohle jsou místa pro opravdové dobrodruhy

Sestry z kanadského Calgary měly totiž jedinou touhu, a to objevovat krásy outdoorového života. Zjistily ale, že nemají s kým, protože ostatním fyzicky nestačily. Jako odpověď si tak skupinu, ve které podnikají různé venkovní aktivity, založily samy.

Jenny a Lindsay MacNevin

„Nikdy jsem nebyla extrémní sportovec, nevylezla jsem Everest se zavázanýma očima ani jsem neprochodila bosky Afriku,“ říká Jenny, která se spolu se sestrou zkusila připojit i k místním sportovním oddílům.

Když zjistily, že tam není místo pro „normální ženy průměrné fyzické zdatnosti“, rozhodly se, že takovou skupinu založí samy. Konkrétně komunitu Women Who Explore, která bude inspirovat ženy jakéhokoli věku a fyzičky k tomu, aby překonaly své limity a šly do přírody.

Reklama

„Lidé se nás často ptají, jak jsme přišly s nápadem založit naši společnost, a já bych hrozně ráda řekla, že jsme se jednoho rána vzbudily a měly tuhle úžasnou věc v hlavě. Ve skutečnosti jsme ale chtěly potkat holky jako my, které budou s námi lézt po skalách nebo veslovat,“ říká Lindsay.

Když tuto komunitu a zároveň společnost v roce 2016 zakládaly, vůbec by je nenapadlo, kolik žen to bude mít stejně jako ony.

Po roce fungování se tak z  „pouhého“ vášnivého nápadu stal výdělečný byznys, kdy Lindsay opustila své předchozí zaměstnání novinářky na volné noze a Jenny si plný úvazek práce pro aerolinky zkrátila na poloviční.

Pokud jste tedy v USA či se tam chystáte, s dalšími 10 ženami si můžete například vyzkoušet túru a rafting ve Washington Cascades během jednoho dubnového víkendu za 325 dolarů, přičemž by Jenny a Lindsay chtěly do budoucna expandovat ze Spojených států a Kanady také do Japonska, Austrálie a na Nový Zéland. Třeba se jednou dočkáme i Evropy.

A znáte ten citát od Waltera Paytona: „Sami jsme silní, ale společně ještě silnější?“

Tak tak nějak to je.