skip to main content
Forbes Podcast

Když jde byznysmen do politiky, přichází na základní školu, říká Václav Muchna v podcastu

Forbes Byznys podcast – Václav Muchna (Y Soft)

Technologický podnikatel Václav Muchna je živoucím důkazem, že i z Brna jde postavit opravdu globální byznys. Jeho Y Soft je předním světovým hráčem ve správě tisku a mezi klienty má spoustu velkých firem z žebříčku Fortune 500. V Česku se prý nepodniká zle, nicméně jednou z věcí, na nichž bychom měli zapracovat, je podle Muchny interakce mezi politickou reprezentací a byznysem.

Reklama

„Politici dělají spoustu rozhodnutí z nevědomosti. Je odpovědností podnikatelů s nimi komunikovat, dostat k nim informace z druhé strany barikády. Jako příklad lze uvést třeba digitální daň, která se na první pohled možná jeví jako ne zcela zlý nápad, ale pak se ke slovu dostanou exportéři do USA, kteří se pochopitelně bojí americké odpovědi,“ říká Václav Muchna v dalším dílu Forbes Byznys podcastu.

Reklama

Proč by Václav Muchna sám v politice působit nedokázal? Jak se zbavit nálepky východní firmy? Co to znamená, mít za zákazníka obří americkou korporaci? A proč je v jisté fázi důležité najmout na české poměry nemyslitelně drahého člověka? Poslechněte si celý podcast.

Reklama
Reklama