Pracovní život se vrací do normálu také v říši PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Na její zaměstnance v Česku tak v pondělí tento týden, kdy se oficiálně obnovil běžný provoz, čekalo na stolech překvapení. Dopis od samotného hlavního akcionáře a krabička vitaminu D navíc.

„Dovolte mi, abych vás přivítal zpět v pracovním procesu a poděkoval, jak jste zvládli složitá karanténní opatření,“ píše Petr Kellner ve svém dopisu, který má Forbes k dispozici. A pokračuje: „Od tohoto týdne směřujeme k normálnímu provozu ve všech našich tuzemských společnostech. Rychlost, s jakou se dokážeme vrátit k běžnému provozu, bude jednou z věcí, které rozhodnou, jak silní z dnešní krize vyjdeme.“

Do skupiny PPF patří mimo jiné splátkový Home Credit, jehož výsledky jsou významně provázané s ekonomickým cyklem a který také schytal první velkou ránu v Číně už v lednu, tedy v době, kdy se v Evropě o koronaviru jen mluvilo. Stabilizačním prvkem skupiny jsou teď naopak telekomunikace, které v Česku představuje O2 a Cetin.

Pod PPF Telecom Group jsou ale shromážděny telekomunikační firmy napříč střední a východní Evropou (Telenor CEE) a skupině se tento měsíc podařilo prakticky během jednoho dne upsat čtyřleté dluhopisy za 500 milionů eur, což je v přepočtu 13,6 miliardy korun, s výnosem 3,6 procenta. Petr Kellner tak nelení a na dobu pokrizovou podstatně zlepšil svou finanční pozici.

Maximální nasazení teď přitom čeká také od svých pracovníků. „Není nouze o různé strašidelné scénáře. Neříkám, že to bude jednoduché, ale nemyslím si, že je důvod k nějaké panice. Problémy jsou od toho, aby se překonávaly, ne abychom se pod nimi hroutili. V PPF máme navíc výhodu, že jsme už v minulosti různé krize zažili, a proto víme, že krize je také příležitost. Příležitost dělat věci jinak, lépe, efektivněji. Za sebe vám slibuji nejen plné pracovní nasazení, ale také to, že budu při svém rozhodování myslet na odpovědnost, kterou cítím za zaměstnance PPF. Vás prosím o plné pracovní nasazení a optimismus,“ píše Kellner zaměstnancům.

Muž, jehož majetek letos Forbes odhaduje na 14,9 miliardy dolarů, což mu zajišťuje „Jágrovu“ 68. pozici v žebříčku nejbohatších lidí světa, přidal k dopisu balení vitaminu D a dovětek, že posílá vitaminy, než bude slunce v Česku svítit častěji. Osobní vzkaz, který se zatím v říši PPF příliš nenosil.