Nový ExpertBook B9 OLED od Asusu má všechny výhody notebooku, a přitom nedělá kompromisy ohledně výkonu.

Tohle je ultimátní byznysový notebook. Perfektní na cesty, protože váží necelé kilo, ale přitom dokonale odolný, s ohromujícím displejem a velkým touchpadem.

Asus ExpertBook B9 OLED ještě zdokonalil vlastnosti svých předchůdců a je jednoduchou volbou, pokud hledáte notebook na práci.

ExpertBook B9 OLED je na ni přímo zrozený, koneckonců na jeho víku je malý červený indikátor, který se rozzáří, když jste třeba uprostřed videohovoru. Jako byste byli v rádiu a viděli rozsvícený nápis „On Air“. Když si k tomu právě na callu zapnete potlačení okolního hluku, budete se opravdu cítit jako v malé přenosné kanceláři, kterou si můžete otevřít kdekoli.

Největší výhodu notebooku poznáte hned ve chvíli, kdy ho vezmete do ruky: hmotnost. Váží 990 gramů, a tak rozhodování, zdali si ho vezmete s sebou, je jednoduché. Tenhle notebook vás nijak nezatíží, a tak je ideální na každodenní používání, i když jste v pohybu. Snadno ho sbalíte na schůzku, pak do kanceláře a směle můžete pokračovat v práci doma.

I proto, že ExpertBook B9 OLED vás nenechá nikde čekat. Má třináctou generaci procesoru Intel Core i7 a až 64 GB RAM, a tak všechno šlape tak, jak u byznysového notebooku potřebujete: rychle. Bleskově nabíhá, zvládne v klidu spoustu otevřených oken a práce na něm perfektně odsýpá. Výkon podporuje i dobré chlazení zajištěné dvěma větráky.

Ze své kompaktní velikosti přitom těží, co se dá. Oproti předchozí verzi zvětšil touchpad o více než čtvrtinu, nyní je opravdu rozměrný a poslouží jako solidní náhrada myši. Jedním klepnutím si na touchpadu navíc můžete otevřít i numerickou klávesnici, a pohodlně tak pracovat s číslicemi nebo jen využívat extra klávesy navíc.

Ostatně klávesy představují také nezanedbatelnou přednost notebooku. Jsou výrazné, poskytují dostatečnou odezvu a píše se na nich velmi pohodlně. Čísla 1–4 si navíc můžete namapovat na speciální akce, třeba právě na rozsvícení zmíněného červeného světla.

A ještě jedna významná přednost, kterou oceníte jak při běžném používání, tak při videohovorech nebo sledování filmů: displej. Má rozlišení 2.8K (2880 x 1800), poměr stran 16:10 a 14 palců. Barvy jsou živé a na OLED obrazovku se dobře kouká i z větší vzdálenosti či jiných úhlů.

Asus ExpertBook B9 OLED

Notebook navíc nejen že působí solidně, ale má na to i „papíry“. Splňuje americké vojenské standardy MIL-STD 810H, což přeloženo do praxe znamená, že by měl přežít i pád z výšky, nepůjde-li o let z několika pater. Každopádně platí, že se nemusíte bát s ním cestovat, protože drobné nárazy v dopravních prostředcích mu nijak neuškodí.

Podle údajů výrobce by měl vydržet až jedenáct hodin na baterii. Realita při ostrém provozu bude pochopitelně nižší, ale nemusíte se bát, že byste se museli pořád ohlížet po nabíječce. Má navíc všechno praktické vybavení: porty na HDMI i micro HDMI, jeden USB-A a dva USB-C porty.

Asus se navíc chlubí, že je ExpertBook B9 OLED prvním uhlíkově neutrálním byznysovým notebookem díky bohatému využití recyklovatelných materiálů a zodpovědných postupech při výrobě.

ExpertBook B9 OLED je tak sympatickou inovací oproti předchozímu modelu, která potěší především lepším displejem i větším touchpadem. Pokud hledáte výkonný notebook na práci, na který je spoleh ve všech ohledech, je to jednoduchá volba. Sehnat ho můžete od 38 490 korun (bez DPH).