Při pohledu na Shaman All-Terrain Vehicle vás určitě napadne. Na co obrněný tank? Ale nenechte se mýlit, není to tank, i když osm vojáků by se do něj určitě vešlo.

Tohle atypické SUV s výkonem 146 koní a třílitrovým motorem je poháněné na všech osmi kolech a je možné ho nastavit do tří jízdních režimů: na silnici (jako čtyřkolku), do terénu (náhon na všechna kola) a na speciální nastavení „crab mode“.

To si zapněte tehdy, pokud se pohybujete v opravdu nerovném terénu. Díky možnosti vertikálního otáčení všech osmi kol se totiž do strany můžete pohybovat podobně jako krab (viz video). A díky turbo dieselovému motoru dokáže tento vůz vyvinout i v těchto podmínkách rychlost až 80 kilometrů za hodinu.

Jestliže vás zaujal army design karosérie, pak se vám určitě bude líbit i interiér vozidla, který nápadně připomíná interiér letadla včetně odděleného kokpitu, tedy pardon, kabiny pro řidiče. Záměrem bylo, aby spolujezdci nevyrušovali řidiče při jízdě a on se tak mohl plně soustředit na jízdu v terénu. A naopak, pasažéři si mohou v noci sedadla rozložit na postel.

Čtěte také: I u auta rozhoduje tvář aneb 7 myšlenek designérského esa Jozefa Kabaně

[gss ids=“43681,43682,43683,43684″]

King Konga, jak mu přezdívá americký magazín Highsnobiety, si ale bohužel nepořídíte jen tak. Potřebuje k němu povolení od ruské továrny, kde se tyto vozy vyrábí, protože všechny jsou vyrobené na zakázku.

A jestli se vám přeci jen podaří dostat se na pořadník, připravte si 3,1 milionu korun. Přesně tolik tento „drobeček“ stojí, ale není to nijak závratná cena. Stačí jen oželit nákup nového SUV například některé z německých značek.