Skupina KKCG miliardáře a druhého nejbohatšího Čecha Karla Komárka v tiskové zprávě oznámila, že posiluje svůj IT segment. Společnosti zabývající se vývojem softwaru na zakázku vytvoří nový brand Qinshift, který vyčlení z holdingu Aricoma.

Aricoma se za posledních šest let vyvinula na jednoho z předních evropských hráčů v oblasti IT s ročními tržbami dosahujícími téměř 500 milionů eur. Nyní se bude nadále soustředit na infrastrukturu, cloudové technologie, podnikové aplikace, kybernetickou bezpečnost a digitalizaci veřejného sektoru.

„Dostali jsme se do bodu, kdy jsou naše činnosti dostatečně komplexní a rozsáhlé na to, abychom vytvořili dvě samostatné specializované společnosti,“ říkáinvestiční ředitel skupiny KKCG Michal Tománek.

Qinshift bude spojovat šest společností působících v oblastech vývoje softwaru, UX a UI designu nebo vývoje inovativních produktů. Zastřeší firmy se souhrnnými výnosy 200 milionů eur a osmadvaceti pobočkami po celém světě. Cílem společnosti je další růst, zejména v Evropě, Spojených státech amerických a severní Africe s plánem začlenění nejmodernějších AI služeb do svého portfolia.