Luxus, bohatství a taky výrazné dekory s motivem Medúsy, která podle řeckých pověstí ostatní svou krásou fascinovala a ochromovala, až z toho zkameněli.

Nebojte, můžeme vám slíbit, že při vstupu do nového dubajského hotelu Palazzo Versace nezkameníte, ale ohromeni určitě budete. A to hned u vstupu. Třeba i díky světelné instalaci Lasvit Golden Breeze, která na vás dýchne značkou Made in Česko.

2015_10_dubai_palazzo-versace-01-kopie

Jako by zamrzla v pohybu, tak působí plastika od designérky Kataríny Kudějové Fulínové. I když to na první pohled nevypadá, váží tři tisíce kilo a je vyrobená z ručně foukaných komponentů zlatavých odstínů – Versace ginger gold a Versace honey gold tak, aby navazovala na ladění interiéru hotelu a taky na obří mozaiku na podlaze v lobby s hlavou mytické řecké postavy. Ta se stala hlavním symbolem italské značky založené Giannim Versacem už v sedmdesátých letech minulého století.

Trvalo šestnáct let, než slavný módní dům otevřel svůj druhý hotel, tedy spíš palác v neoklasicistním stylu připomínající italské rezidence ze 16. století. Tentokrát nikoliv na australském pobřeží, ale v Dubaji.

new_meetings-__thumbs_1550_800_crop-ballroom

Komplex za šestnáct miliard korun o celkové rozloze 130 tisíc metrů čtverečních je situován v nové ambiciózní čtvrti Dubai Culture Village ve strategické blízkosti mezinárodního letiště, disponuje třemi venkovními bazény, spa a osmi restauracemi včetně jazzového baru legendárního hudebníka Quincyho Jonese, který je známý jako producent nejprodávanějšího alba na světě – Thriller od Michaela Jacksona.

residences-__thumbs_1550_800_crop-4_bedroom_residence

Teď je tu ale pořád dost rušno, protože za hradbami paláce se staví „ostošest“. V okolí má totiž vzniknout nové moderní centrum s ambiciózními rezidenčními a komerčními projekty, obchody a taky nejvyšší budou světa, jež by měla sloužit jako rozhledna a hotel s několika restauracemi. Burdž Chalífa už je asi Dubajčanům malá.

Čtěte také: Nej Dubaj. Tyhle megaprojekty plánuje emirát dokončit do roku 2020

I Palazzo Versace byl ještě donedávna ve stavebním procesu. Poslední etapa byla zakončená v listopadu letošního roku, kdy se taky palác slavnostně otevřel za přítomnosti viceprezidentky skupiny Versace a hlavní návrhářky firmy Donatelly Versace, která aktuálně vlastní dvacet procent celkového majetku italské společnosti.

„Spojené arabské emiráty jsou pro naši značku klíčové,“ pronesla Versace při otevření. „Žije tu spousta našich klientů a věříme, že se jim budou líbit i interiéry v korporátním duchu.“

palazzo-versace-opens-in-dubai-05

Její umělecký talent prostupuje každou místností paláce. Aby taky ne, když designovala všech 215 pokojů. Každý z nich zdobí luxusní textilie, nábytek z kolekce Versace Home Collection a na míru navržené látky s potisky sokolů, koní a pávů inspirované arabskou kulturou. Jen si připravte zlatou kreditku, protože za noc v tom nejlevnějším pokoji Deluxe zaplatíte deset tisíc korun.

A ta Medúsa vás bude pronásledovat všude, dokonce ji budete mít vyrytou i na ovoci v posilovně. To abyste nezapomněli, komu tento pouštní klenot patří. Italům, kteří mají rádi nablýskané věci a české sklo.