skip to main content

Knihy, kterými je radost jen listovat. Náš výběr nezbytných coffee table books

Coffee table books jsou knihy, ve kterých si sice obvykle moc nepočtete, ale zato listovat jimi je estetický zážitek. Přesně proto totiž vznikají – aby byly krásné a vy si to mohli užít, kdykoli budete mít chuť. A v mezičase abyste si jimi mohli ozdobit byt.

Čtěte také: Dobré jídlo i krásný výhled. Pět restaurací, kde si vychutnáte obojí

Takže pokud sháníte pro někoho dárek nebo si chcete udělat radost něčím hezkým, coffee table books jsou to pravé. Z těchto novinek si určitě vyberete. Ať už se zajímáte o vaření, módu, nebo vás prostě jen baví prohlížet si fotky a obrázky.

The Book of Flowers

Kniha, která je nádherná zvenku i zevnitř! Malíř Pierre-Joseph Redouté (175 –1840), oblíbenec pařížské smetánky včetně Napoleonovy ženy Josefiny, je dodnes považován za mistra botanických ilustrací.

Ve svých akvarelových malbách zachycoval krásu a rozmanitost květin, které doplňoval pečlivými botanickými popisky. Kniha, kterou dal dohromady bývalý ředitel berlínské botanické zahrady a univerzitní profesor H. Walter Lack, nabízí výběr těch nejkrásnějších Redoutových květinových portrétů. Přeneste se díky ní do okouzlujících zahrad staré Paříže!


Victor & Rolf: Cover Cover

Publikace, která je oslavou jedinečné tvorby slavného nizozemského návrhářského dua Victor & Rolf. Sestavila ji známá grafická designérka Irma Boom a rozdělila ji do osmi kapitol plných návrhů, skic, fotek z přehlídek nebo citátů, z nichž každá část se vztahuje ke konkrétní kolekci této designérské dvojice.

Inspirujte se jejím originálním avantgardním stylem!


Chicken and Charcoal

Kuchařek vychází spoustu, ale tato je opravdu výjimečná skvělými recepty i krásnými fotkami.

Kuře je celosvětově nejoblíbenější maso, ale už jste ho vyzkoušeli na způsob japonského yakitori? Je to jednoduché, a navíc je to jeden z nejzdravějších způsobů, jak ho připravit.

Reklama

A kdo jiný než Matt Abergel, šéfkuchař restaurace Yardbird v Hongkongu, jednoho z nejlepších yakitori barů na světě, by vám měl poradit, jak na to?


Mother and Child

Fotografka, bývalá asistentka Anny Wintour, a v neposlední řadě matka Clairborne Swanson Frank zkoumá, co v dnešní době mateřství znamená.

Ilustruje to na kolekci portrétů slavných žen a jejich dětí, od Beverly Johnson a její dcery Anansy po Carolinu Herreru a její čtyři děti. Fotografie doplňují i rozhovory se slavnými matkami o údělu mateřství.


Mark Seliger Photographs

Jméno fotografa Marka Seligera možná neznáte, ale jeho tvorbu určitě ano. V letech 1992–2007 jeho portréty celebrit doprovázely stránky kultovního časopisu Rolling Stone.

Modelem mu stály osobnosti jako Kurt Cobain, Nelson Mandela, Mick Jagger, Bob Dylan nebo Angelina Jolie. Kromě slavných fotografií v knize nechybí ani rozhovor plný zákulisních historek, který s Markem vedl slavný hollywoodský scenárista Judd Appatow.


Contemporary Japenese Houses

Skandinávský hygge je passé, inspirujte se japonským návodem na šťastnější, zdravější a uvědomělý život! Zkuste se v každodenním chaosu na chvíli zastavit a najít rovnováhu prostřednictvím japonských tradic a filozofie.

Stanovte si svůj ikigai (smysl života), vyzkoušejte shinrinyoku (lesní koupele) a naučte se aranžovat květiny ve stylu ikebany.