Coffee table books jsou knihy, ve kterých si sice obvykle moc nepočtete, ale zato listovat jimi je estetický zážitek. Přesně proto totiž vznikají – aby byly krásné a vy si to mohli užít, kdykoli budete mít chuť. A v mezičase abyste si jimi mohli ozdobit byt.

Čtěte také: Dobré jídlo i krásný výhled. Pět restaurací, kde si vychutnáte obojí

Takže pokud sháníte pro někoho dárek nebo si chcete udělat radost něčím hezkým, coffee table books jsou to pravé. Z těchto novinek si určitě vyberete. Ať už se zajímáte o vaření, módu, nebo vás prostě jen baví prohlížet si fotky a obrázky.

The Book of Flowers

Kniha, která je nádherná zvenku i zevnitř! Malíř Pierre-Joseph Redouté (175 –1840), oblíbenec pařížské smetánky včetně Napoleonovy ženy Josefiny, je dodnes považován za mistra botanických ilustrací.

Ve svých akvarelových malbách zachycoval krásu a rozmanitost květin, které doplňoval pečlivými botanickými popisky. Kniha, kterou dal dohromady bývalý ředitel berlínské botanické zahrady a univerzitní profesor H. Walter Lack, nabízí výběr těch nejkrásnějších Redoutových květinových portrétů. Přeneste se díky ní do okouzlujících zahrad staré Paříže!


Victor & Rolf: Cover Cover

Publikace, která je oslavou jedinečné tvorby slavného nizozemského návrhářského dua Victor & Rolf. Sestavila ji známá grafická designérka Irma Boom a rozdělila ji do osmi kapitol plných návrhů, skic, fotek z přehlídek nebo citátů, z nichž každá část se vztahuje ke konkrétní kolekci této designérské dvojice.

Inspirujte se jejím originálním avantgardním stylem!


Chicken and Charcoal

Kuchařek vychází spoustu, ale tato je opravdu výjimečná skvělými recepty i krásnými fotkami.

Kuře je celosvětově nejoblíbenější maso, ale už jste ho vyzkoušeli na způsob japonského yakitori? Je to jednoduché, a navíc je to jeden z nejzdravějších způsobů, jak ho připravit.

A kdo jiný než Matt Abergel, šéfkuchař restaurace Yardbird v Hongkongu, jednoho z nejlepších yakitori barů na světě, by vám měl poradit, jak na to?


Mother and Child

Fotografka, bývalá asistentka Anny Wintour, a v neposlední řadě matka Clairborne Swanson Frank zkoumá, co v dnešní době mateřství znamená.

Ilustruje to na kolekci portrétů slavných žen a jejich dětí, od Beverly Johnson a její dcery Anansy po Carolinu Herreru a její čtyři děti. Fotografie doplňují i rozhovory se slavnými matkami o údělu mateřství.


Mark Seliger Photographs

Jméno fotografa Marka Seligera možná neznáte, ale jeho tvorbu určitě ano. V letech 1992–2007 jeho portréty celebrit doprovázely stránky kultovního časopisu Rolling Stone.

Modelem mu stály osobnosti jako Kurt Cobain, Nelson Mandela, Mick Jagger, Bob Dylan nebo Angelina Jolie. Kromě slavných fotografií v knize nechybí ani rozhovor plný zákulisních historek, který s Markem vedl slavný hollywoodský scenárista Judd Appatow.


Contemporary Japenese Houses

Skandinávský hygge je passé, inspirujte se japonským návodem na šťastnější, zdravější a uvědomělý život! Zkuste se v každodenním chaosu na chvíli zastavit a najít rovnováhu prostřednictvím japonských tradic a filozofie.

Stanovte si svůj ikigai (smysl života), vyzkoušejte shinrinyoku (lesní koupele) a naučte se aranžovat květiny ve stylu ikebany.