Taky milujete, když během zimy zajdete do cukrárny, vezmete do ruky horký hrnek s čokoládu, kafem nebo čajem a k tomu si dáte pořádný kus poctivě vyrobeného dezertu?

Vybrali jsme pro vás osm nejlepších cukráren v Brně, které vás stoprocentně zahřejí na těle i na duši.

Cukrové nebe

Moderní, stylová a minimalistická cukrárna kousek od centra s vlastními nebeskými zákusky, ze kterých vynikají především ovocné tartaletky a cheescake. Jedno z těch míst, kam můžete zajít s celou rodinou. 

Tip: Dejte si dezert se stoprocentním pistáciovým krémem.

Adresa: Úvoz 120, Brno

Cupcakekárna

Jedna z prvních jednoproduktových cukráren v Česku peče už třetím rokem každý den tyhle malé dorty v košíčku z poctivých surovin. Můžete si je dát v provozovně na náměstí nebo v přízemí tržnice na Zelném trhu, která je sdíleným bistrem, kavárnou, cukrárnou i zmrzlinárnou.

Tip: Dejte si tradiční cupcake Slaný karamel, který tu vyrábí už od začátku.

Adresa: Nám. Svobody 21 nebo Zelný trh 14—16 Tržnice

Kobliha

Tohle není typická cukrárna, hned za dveřmi vás uvítá fotbálek a peníze tady inkasují do dětské pokladničky z Ikea. Ale každý den pro vás pečou parádní plněné i polévané koblihy, které si můžete spolu s výběrovou kávou sníst třeba ve výloze. Prostě na pohodu.

Tip: Objednejte si sezonní specialitu – koblihu plněnou čokoládovou ganache a slaným karamelem, obalenou v kakaovém cukru s kouskem tyčinky Mars a k ní si objednejte výběrové cappuccino od La Cabra Coffee Roasters. Nebo se jako vzpomínku zakousněte do Long Johna, dlouhé koblihy plněné jahodami a mascarpone.

Adresa: Pekařská 68, Brno

Kolbaba

Tradiční cukrárna z roku 1938, vynikala funkcionalistickým interiérem, z kterého se dodnes dochovalo mramorové schodiště. V Kolbabovi byl už tehdy specialitou a nejoblíbenějším zákuskem dort Pohádka, který tady dle originálního receptu stále pečou. Klasická cukrárna má samozřejmě širokou nabídku vlastních zákusků doplněnou skvělou italskou kávou.

Tip: Ochutnejte dort Pohádka a k němu si nechte připravit skvělý zázvorový čaj s medem a citronem.

Adresa: Kounicova 11, Brno

La Donuteria Brno

Pokud milujete donuty, tyhle musíte ochutnat. Čerstvé, voňavé, vyrobené s láskou ručně každé ráno podle speciálního receptu a z lokálních surovin. Dejte si k nim kafe a kochejte se výhledem na Zelný trh. Ale pozor, otevřeno pouze do vyprodání.

Tip: Perníkový donut je během předvánočního času jednoznačně skvělá volba stejně jako oblíbený donut Sladká malina.

Adresa: Zelný trh 14, tržnice

Raw with love

První brněnská Raw cukrárna, jejíž výrobky jsou stoprocentně vegan, raw, bez lepku, rafinovaného cukru a bez chemie a konzervantů. A chutnají skvěle! Nechybí ani dorty s jedlými květy.

Tip: Určitě si dejte legendární, bohatě zdobený vanilkovo-nugátový dort.

Adresa: Nově na adrese Čápkova 21, Friendly place

Sorry – pečeme jinak

Magická cukrárna s vlastní výrobnou dortů a dezertů nevšedních barev, chutí a ingrediencí se špetkou zábavy. Místní tým, složený ze samých žen, si sám připravuje vlastní mascarpone a cream cheese a nebojí se upéct desert s kmínem, hráškem nebo celerem. Prostě pečou jinak.

Tip: Dejte si Buď Syreček, sladký cheesecake pro odvážné, kde se kombinuje chuť syrečků, hrušky a fíkového aceta. Nebojte, je parádní!

Adresa: Křídlovická 1, Brno

Tutti Frutti

Barevná a dětmi oblíbená cukrárna, je vyhlášená především slavnou zmrzlinou Božský kopeček, který majitelé vyrábí. Podnik, ve kterém nechybí dobrá nálada a humor nesmíte vynechat ani v zimě. Krom zákusků a spousty doplňkového sortimentu mají ve vitríně i věčnou klasiku – marcipánové postavičky.

Adresa: Jiráskova 1a, Brno


Pokud ale dostanete chuť na klasiku – vyhlášený větrník nebo indiánka, určitě se stavte do Bukovský cukrářství, na posezení s rodinou je ideální. A když náhodou půjdete okolo cukrářství Martinák, Zemanovy cukrárny, Laskomyn od Maryny nebo Mlsné holky, něčím dobrým na zub do ruky rozhodně taky chybu neuděláte.

Seznam je řazen abecedně a vybrán na základě subjektivního názoru naší autorky z Brna. Máte tip na nějakou cukrárnu, kterou jsme zapomněli? Napište na life@forbes.cz