Hanna Sissala byla jednou z těch rodičů, kteří vstávali několikrát za noc ke svému plakajícímu miminku. Malé dcerce Solině, která nespala klidně jedinou noc. Řekla si, že s druhým dítětem už to nezvládne a našla řešení. Navrhla matraci, která dítě ukolébá stejně jako kdyby se chovalo v náruči nebo vozilo v kočárku.

Čtěte také: Tahle investice se bohatě vrátí: 5 tipů, jak naučit děti finanční gramotnosti

Nová dětská matrace Familings, kterou Finka designovala, je navíc prodyšná, aby se dítě po přetočení hlavičkou k ní neudusilo. „Asi se všichni jako rodiče shodneme, že spánek a bezpečnost miminka je na prvním místě,“ říká designérka a podnikatelka, která o investory nemá nouzi. Její matrace slaví úspěch po celém světě. Ostatně tomu napovídá i fakt, že byla v září nominovaná za nejinovativnější design na mezinárodní veletrh Kind + Jugend v Německu.

familings-well-sleep-baby-mattress1

Hanna Sissala s dcerkou Solinou

Je to tři týdny, co představila veřejnosti svůj vynález, a od té doby je zahlcená dotazy. „Oslovily mě společnosti z různých částí světa, od Afriky po Jižní Ameriku. Je to jasné, rodiče mají všude ten samý problém,“ směje se Sissala.

Autorka vynálezu si svůj produkt vyzkoušela až na svém druhém dítěti, synu Elmerovi, který se jí narodil minulý rok. „Předtím, než jsem vymyslela kolíbací matraci, spal v kuse stěží deset minut. Budil se unavený, brečel a byl hodně vystresovaný,“ vzpomíná a dodá, že poté co usnul na nové matraci, spal minimálně o půl hodiny déle a probouzel se s úsměvem.

Finsko je vůbec na předních místech ve vývoji potřeb pro rodiny s dětmi. Za zmínku stojí populární „baby box“, ve kterém najdou čerství rodiče ty nejdůležitější věci pro novorozence. Tento vynález je hrazený finskou vládou už od roku 1938 a má se za to, že dovedl Finsko k zemi s vůbec nejnižší úmrtností novorozenců. A to samé má za cíl i Hana Sissala. „Větší bezpečnost novorozence při delším a klidném spánku.“