Aleš Vávra (ales_vavra) se víc než 15 let věnuje kapitálovým trhům, posledních pět let jako portfolio manažer fondu Metatron Capital, kde má na starosti fond Long/short equity. Tohle jsou jeho osobní doporučení na twitterové účty, které mu usnadňují práci a prohlubují rozhled v oboru.

Nevyužitého byznysového potenciálu má Twitter víc než dost, ostatně proto jsem také do jeho akcií investoval. Pořád čekám, kdy celý Twitter koupí třeba Disney, agentura Bloomberg nebo nějaká firma, která nabízí globální CRM řešení. Několik spekulací už se objevilo, ale šeptandu se zatím ve skutečný deal nepodařilo přetavit.

Běžným uživatelům je ale jedno, že se Twitter byznysově nerozvíjí naplno. Oblíbili si jej díky jeho jednoduché a rychlé podobě, základní produkt je skvělý a osobně ho v práci využívám prakticky neustále.

V Česku se Twitter, na rozdíl třeba od sousedního Slovenska, prosadil specifickým způsobem a propojuje silné novinářské, technologické a byznysové bubliny. Koho tedy sledovat, pokud vás baví investice?

Zpravodajství

Pro novinky z Wall Street doporučuji účty @business, @ReutersBiz či @businessinsider, díky nimž vám asi těžko unikne jakákoli zásadní informace o akciovém trhu. Na breaking news také není špatný účet @CNBCNow.

Kolegové

Kromě Juraje Podrackého @JurajPodracky si nenechám ujít tweety bývalého kolegy Michala Semotana @MichalSemotan nebo experta na energetiku Michala Šnobra @michalsnobr.

Monitoring podvodníků

Začínajícím investorům bych doporučil účet GuruLeaks @Guruleaks1, který monitoruje lháře, manipulátory a podvodníky na Twitteru, kteří se vydávají za různé „super trejdry“. Dost se divím, že má tak málo followerů.

A Bag Holder @BagholderQuotes je účet, který vtipně reaguje na aktuální události na americkém kapitálovém trhu.

Inspirace

Pro investiční inspiraci sleduji účet ValueWalk @valuewalk, Bluegrass Capital @BluegrassCap nebo Quoth the Raven @QTRResearch.

Pokud shortujete Teslu…

No a protože sázím na pád akcií Tesly, nemůžu neuvést podle mě nejlepší Twitter account pro shortaře téhle automobilky, a to je Mark B. Spiegel @markbspiegel.

Donald a Žížala

Bohužel musím sledovat i účet amerického prezidenta, neboť některé jeho tweety mají okamžitý dopad na trh.

A když už sleduji Donalda Trumpa, musím přidat i šedou eminenci českého Twitteru, Žížalu. Ostře vtipný mix tweetů na témata český i světový byznys, politika a život sám.