skip to main content
Sport

Konec jedné éry. Messi opouští Barcelonu, klub na něj nemá peníze

Nemyslitelné se stává skutečností. Lionel Messi, klenot fotbalové Barcelony, opouští po dlouhých dvaceti letech tento španělský klub. Katalánci, zmítající se v tíživé ekonomické situaci, si jednoho z nejlepších hráčů historie už nemohou dovolit.

O odchodu čtyřiatřicetiletého Argentince a podle Forbesu druhého nejlépe placeného sportovce světa se mluvilo už před několika měsíci. Messi se ale nakonec s Barcelonou dohodl na prodloužení kontraktu a dokonce přistoupil i na snížení platu na polovinu. Zdálo se tak, že magické pouto nebude zpřetrháno.

Reklama

Dnes ovšem klub uvedl, že smlouva, na níž se obě strany dohodly, nemohla být kvůli finančním pravidlům španělské ligy podepsána, což znamená, že šestinásobný držitel Zlatého míče, který se každý rok uděluje nejlepšímu hráči planety, se ze svých milovaných barev vysvlékne.

Reklama

„Obě strany hluboce litují toho, že přání hráče a klubu nakonec nebudou naplněna,“ uvedla Barcelona ve svém prohlášení na webu. Klub podle auditu tíží dluh dosahující 1,173 miliardy eur, což je téměř 30 miliard korun.

Messi je v Barceloně od 13 let a poté, co se v roce 2004 přesunul do A týmu, odehrál 778 zápasů a vstřelil 672 branek. Suverénně je tak nejlepším střelcem v klubové historii. S Barcelonou Messi mimo jiné vyhrál čtyřikrát Ligu mistrů a desetkrát španělskou ligu.

Na konci letošního června mu vypršel čtyřletý kontrakt, který mu údajně vynesl 138 milionů eur za sezonu (3,5 miliardy korun).

Reklama
Reklama