skip to main content
30 pod 30

Korporát, nomádství i udržitelnost. Nechte se inspirovat myšlenkami z česko-slovenské konference 30 pod 30

Kdo je mladý, byl včera v Bratislavě. Slovenský a český Forbes se opět spojily a společně uspořádaly už sedmý ročník konference 30 pod 30 – mimořádného setkání mladých talentů z letošního výběru Forbes 30 pod 30.

V areálu Bratislavského měšťanského pivovaru, kam se event přesunul kvůli koronavirovým bezpečnostním opatřením z prostor Staré tržnice, se diskutovalo, networkovalo, proběhl tradiční car pitch, navazovala se nová přátelství i byznysové dealy.

Pro ty z vás, kdo jste měli Bratislavu z ruky, přinášíme některé z inspirativních myšlenek, které v rámci jednotlivých panelů zazněly.

Reklama

Peter Gábriž

zakladatel, MindPark.sk, panel Nebezpečné mýty v byznysovém světě

Trvalo mi hodně dlouho, než jsem našel nějakou rovnováhu mezi prací a volným časem. Dnes už vím, že je důležité mít v tomhle stanovené pevné hranice a pravidla, a že čím dřív si je začnete vytvářet, tím lépe. Jinak se vám život rozsype pod rukama.

Natália Pažická

enviroaktivistka a influencerka, panel Udržitelnost (ne)stojí peníze

Udržitelný byznys je takový, který se věnuje třem P: people, profit, planet. Pokud teď někdo rozjíždí vlastní podnikání, měl by přemýšlet, jak bude vypadat svět za dvacet třicet let.

Slavomír Tuleja

CEO, Kiuub, panel Korporace & startupy – dva světy v jednom

Je dobré vyzkoušet si startup i korporát a zjistit, co člověku víc sedí. V korporátu si člověk na začátku kariéry vyzkouší spoustu věcí. A je důležité mít strategii, proč člověk do korporátu jde.

Martin Zahuranec

zakladatel a CEO, eyerim, panel Cestovatelé v čase a prostoru: Jak se žije a pracuje digitálním nomádům

Život digitálního nomáda dává velké množství svobody, ale vyžaduje velkou odpovědnost a velké mentální vypětí. Máte totiž mnohem méně jistot.

Lubo Smid

spoluzakladatel a CEO, STRV, panel Fireside chat se startupovými hvězdami z regionu

Reklama

Investoři na začátku investují do vize, v okamžiku, kdy je produkt live, chtějí vidět výsledky a vize už je příliš nezajímá.

Jakub Jurových

zakladatel, Deepnote, panel Fireside chat

Když startup dobře roste, čísla začnou časem stagnovat. Mít momentum je ve startupu důležité. Když se děje něco špatného – docházejí peníze, jsou velké technologické problémy, je potřeba propustit část týmu, tak dokud existuje růst, z problémů se dá dostat. Pokud se do problémů dostane startup v okamžiku zpomalení, může to být fatální.

Andrej Kiska ml.

partner, Credo Ventures, panel Pohled investorů na CEE region

Naše aktivum byl super extra talent, který byl ale daleko. Teď je ale v Silicon Valley  talent rozebraný a náklady jsou obrovské. Většina firem buduje sídlo i jinde. Ne celý tým musí být v Americe.

Juraj Masár

CEO, wallmine, panel Fintech vs. Corporation – Friends or Foes?

Pokud vyvíjím produkt, podívám se na všechny nejlepší produkty v segmentu. Není důvod měnit věci, které u zavedených firem fungují.

Martin Konop

investment manager, Rockaway Capital, panel Pohled investorů na CEE region

Tým a founder jsou nejdůležitější kritérium, díváme se na dlouhodobý pohled. Kde bude firma a odvětví za pět let? Founder musí ukázat, že dokáže plánovat pár kroků dopředu a sledovat dlouhodobou udržitelnost.

Simona Kijonková

co-founder & CEO, Packeta Group, panel Byznys & korona – využitá příležitost, nebo pád?

Je důležité mít připravené scénáře a vyškolené lidi, kteří budou vědět, jak postupovat v různých situacích. Musíme dělat správná rozhodnutí, krize se může vrátit a úplně v jiné podobě, než jsme ji zažili v březnu.

Jakub Čanda

managing director, CVC Partners, panel Pohled investorů na CEE region

Kdo jsou moji hrdinové? Můj otec, Warren Buffett a moje manželka.

Reklama
Reklama