Koruna v úvodu pracovního týdne oslabila vůči euru a mírně posílila k dolaru. Kolem 17:00 se obchodovala za 25,36 koruny za euro, což je proti pátečnímu závěru o šest haléřů méně. K dolaru naopak posílila o haléř na 23,37 koruny za dolar.

„Česká koruna v pondělí reaguje oslabením na data ohledně průmyslové produkce za letošní únor. Ta potvrdila příliv nových zakázek a v meziročním srovnání se zvýšila o sedm desetin procenta. Do budoucna tak nové zakázky podporují lehce pozitivní výhled,“ uvedl analytik obchodníka s měnami Purple Trading Jaroslav Tupý.

„Nesmíme ale zapomenout, že česká ekonomika je výrazně závislá na situaci v Německu. A právě oživení německého průmyslu je stále velmi slabé. Případný propad německého průmyslu se tak okamžitě odráží i na ekonomice Česka,“ doplnil.

Průmyslová produkce v Česku se podle dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu po třech měsících poklesu v únoru meziročně zvýšila, a to hlavně díky výrobě automobilů. Meziměsíčně byla průmyslová výroba vyšší o 1,9 procenta.