Filmová verze knihy Jaroslava Kalfaře Kosmonaut z Čech nabírá jasnou podobu. Hlavní roli ztvární herec a komik Adam Sandler. Natáčení projektu, za kterým stojí streamovací gigant Netflix, má začít v prvních měsících příštího roku.

Sandler se ve filmu stane hrdinou Jakubem Procházkou, který jako jediný letí na misi k tajemnému mraku mezi Zemí a Venuší – a mezitím se mu na domovské planetě rozpadá život. Herec, známý z řady komedií, ale také ceněných filmů jako Opilí láskou nebo loňského dramatu Drahokam, se podle Kalfaře k projektu přidal poté, co ho zaujala původní kniha.

Není přitom jediným známým jménem, kterým se projekt může chlubit. Režie se má ujmout Johan Renck, kterého proslavil seriál televize HBO Černobyl, jedním z producentů je další herecká hvězda Channing Tatum.

Obsazení herce je součástí dealu za 250 milionů dolarů, který Adam Sandler se streamovacím gigantem Netflix uzavřel v roce 2014 a obnovil ho začátkem letošního roku.

Aby také ne, když se díky němu stal devátým nelépe vydělávajícím hercem. Sandler se zároveň začíná odklánět od komediálních rolí: zmiňovaný Drahokam (v originále Uncut Gems) mu konečně přinesl i jiné nominace než za nejhoršího herce.

Práce na scénáři trvala rok a půl.

Na realizaci Sandlerova nového projektu se podílí i sám Kalfař. „Poté, co ode mě skupina Free Association koupila práva na knihu a začala pracovat na scénáři, hodně jsem ho konzultoval s producenty a scenáristou,“ popisuje svou roli člen našeho žebříčku 30 pod 30.

„Práce na scénáři trvala zhruba rok a půl, teď bude hlavní slovo patřit režisérovi a producentům,“ říká Kalfař a dodává, že je z výběru režiséra i představitele hlavní role nadšený.

Svou prvotinu Kalfař, který už od 15 let žije v New Yorku a v roce 2018 se dostal i do žebříčku 30 pod 30, vydal v roce 2017 v angličtině, česky vyšla kniha ještě tentýž rok.

Poslechněte si také náš podcast, ve kterém jsme s Jaroslavem Kalfařem možné filmové zpracování před dvěma lety probírali.