Tchajwanské aerolinky nabízejí nevšední výlet, který vás nikam nevezme. Tříhodinový okružní let má ale své výhody. Krajně růžové výhody. Absolvujete ho v tematickém letadle Hello Kitty a budou vám servírovány pokrmy od michelinského šéfkuchaře.

V návaznosti na bizarní nabídku z července, která veřejnosti umožňovala provést check-in a nastoupit do letadla, které nikdy nevzlétlo, nabídla letecká společnost EVA Air, jeden z největších dopravců na Tchaj-wanu, speciální lety, aby uspokojila cestovní horečku svých věrných zákazníků. První se uskuteční 8. srpna, kdy se na Tchaj-wanu slaví Den otců.

Let startuje z letiště v Tchaj-peji a cestující se díky němu pokochají výhledem na tchajwanské přírodní krásy včetně malebného pobřeží Huadong. U toho si zároveň vychutnají kulinářský zážitek v podobě výtvorů držitele tří michelinských hvězdiček Motokazua Nakamury. Po tříhodinovém kroužení po obloze letadlo vyzdobené motivy Hello Kitty opět dosedne na domovskou ranvej.

Milované letadlo Hello Kitty Dream A330 odstartuje v sobotu v 10:30 dopoledne a jeho nevšední let dostane označení BR5288. Stejně jako letadlo je i číslo letu jedinečné. Když totiž v čínštině vyslovíte číslo 5288, zní stejně jako „Mám tě rád, tati!“. Stejně tak letenka do třídy economy stojí symbolických 5288 TWD. Za příplatek 1000 TWD si zajistíte místo v business class.

Mezinárodní cestovní ruch byl na většině území světa v důsledku pandemie omezen nebo zcela zastaven a Tchaj-wan není výjimkou. Ostrov uzavřel své hranice v březnu a stále zůstává zahraničním cestovatelům zapovězen. Zážitek v oblacích v Hello Kitty sedadle s obědem od michelinského kuchaře tak prozatím zůstává exkluzivitou pro tamní obyvatele, ale v případě úspěchu lze očekávat, že se k němu aerolinky vrátí.