Michal Mička, zakladatel zkrachovalé skupiny C2H, se údajně dopustil podvodu, protože jeho plán na oživení značek Kara a Pietro Filipi byl od začátku nerealistický. Alespoň to tvrdí žaloba, kterou ve čtvrtek podal advokát Jan Langmeier zastupující část věřitelů C2H. Informoval o tom server E15.

Podle Langmeiera, který žalobu podal za jednoho ze svých klientů, muselo být Mičkovi, který má navíc ekonomické vzdělání, jasné, že nebude schopen splácet emitované dluhopisy. Jejich výnosnost se totiž podle Langmeiera pohybovala mezi 11 a 17,5 procenty. Celkově pak měla C2H za celé období vyplatit 25 až 62,5 procenta emitované částky na úrocích.

Mička peníze investoval do společností jako Kara či Pietro Filipi, které delší dobu nebyly v zisku. Když už nebyl schopen dluhopisy vydávat, získával peníze prostřednictvím zápůjček přes svou firmu C2H Equity.

Mička naproti tomu tvrdí, že hlavní příčinou finančních problémů byly dopady pandemie koronaviru. Jeho firmy se letos dostaly do insolvenčního řízení a jejich dluhy dosahují 850 milionů korun.