„Myslím, že budeme tvořit skvělé spojení,“ hlásil na začátku minulého roku bývalý realitní magnát Jean-François Ott, když komentoval přesun vyhlášené pražské restaurace Bellevue do svého Pachtova paláce.

Ze stěhování měl radost i sám strůjce Bellevue Sanjiv Suri, který si pochvaloval, že ačkoli z restaurace není přímý výhled na Vltavu a Karlův most jako na minulém místě, vnitroblok domu, v němž svého času pobýval i Mozart, ukazuje i jinou stranu krásy hlavního města.

Foto: Zátiší Group

Tandem se bohužel ani nestačil rozjet a už přišla globální pandemie, která pro Bellevue vyvrcholila týden nazpět – Sanjiv Suri se podnik rozhodl z důvodu ekonomické situace zavřít. Nikoli prozatím, ale nadobro.

„Pandemie koronaviru se svými důsledky, série náhle vyhlášených lockdownů, přesun na nové místo a náklady na provoz neumožnily pokračovat v provozování Bellevue,“ uvedl Pavel Štěpánek, šéf restaurační divize Zátiší Group.

Suri přitom dělal vše, co bylo v jeho silách – zavedl vskutku výhodné dvou- a tříchodové polední menu, skvělé nedělní brunche, změnil styl komunikace a křičel to do světa. Jakkoli se mu strategická otočka pro Mlýnec i Zátiší povedla a Češi si během krušných časů na jeho restaurace zvykli, v případě Bellevue se to nepovedlo.

„Bylo to to nejtěžší rozhodnutí, které jsme museli udělat,“ přiznává Suri. A rozmýšlení prý trvalo dlouho, neb už při původním „dočasném“ zavření z loňského podzimu Bellevue se jeho Zátiší Group musela rozloučit s dalšími lidmi, ačkoli několik se jich přesunulo do restaurace V Zátiší.

Sentimentem každopádně podnik provozovat nešlo, což dokládají i čísla. Od vypuknutí pandemie Bellevue počítala ztráty v milionech a podle Suriho by ve fixních nákladech stálo 1 až 1,5 milionu korun měsíčně držet prázdnou restauraci nad vodou.

Sbohem, krásný výhlede.