Český podnikatel, miliardář a majitel několika francouzských listů Daniel Křetínský půjčil deníku Libération 14 milionů eur. V přepočtu asi 343 milionů korun má francouzským novinám pomoci s financováním činnosti do doby, než se list dostane zpět do vyrovnané bilance. S tím se počítá v roce 2026. Půjčka ve formě dluhopisů má deníku umožnit financovat ztráty a deficit, s nímž se list potýká navzdory zvyšování prodeje. Zachování nezávislosti Libération garantuje.

Kromě toho Křetínský prostřednictvím svého fondu poskytl darem milion eur většinovému akcionáři Presse indépendente. Podle jeho prohlášení miliardář vyjádřil spokojenost, že může přispět k „ustálení nezávislého listu nezbytného pro demokratickou debatu“.

Generální ředitel listu Libération Denis Olivennes v červenci oznámil, že pro list potřebuje 15 milionů eur. Návrat k vyvážené bilanci byl následně odložen o tři roky z původního termínu 2023. Důvodem zpoždění je zejména pomalejší rozvoj propagace. Plány také zhoršila pandemie covidu-19.

V prohlášení Olivennes uvádí, že deník Libération „vstoupil rovnýma nohama do revoluce internetových odběratelů“, a tvrdí, že za rok a půl list zaznamenal největší pokrok v šíření denního tisku. Svaz pro shromažďování údajů týkajících se médií uvádí, že v období 2021–2022 se denně prodalo 93 tisíc výtisků Libération, což je o 11,14 procenta více než v letech 2020–2021.

Loni činil obrat deníku 31,5 milionu eur, což byl nárůst o deset procent. Provozní ztráta klesla na 7,9 milionu eur z 12,3 milionu z roku 2020.