Britským nízkonákladovým aerolinkám EasyJet klesly v prvním finančním čtvrtletí tržby meziročně o 88 procent na 165 milionů liber (4,9 miliardy korun). Kvůli slabému zájmu o létání dnes firma varovala, že lety v období leden až březen budou jen na deseti procentech kapacity stejného období loni. Od září do prosince to ještě bylo 18 procent. Firma reaguje na nové uzávěry a zpřísňování cestovních omezení v Evropě způsobené koronavirovou pandemií.

První finanční čtvrtletí firmě skončilo v prosinci. Počet pasažérů se za tu dobu snížil meziročně o 87 procent, náklady bez započtení paliva se ale podařilo snížit o 52 procent. Společnost ušetřila na letištních poplatcích, údržbě i na personálu.

Ve středu se dál prohloubila krize na domácím, tedy britském trhu. Ten je zároveň pro EasyJet největším. Britská vláda totiž přijala nová opatření k omezení cestování. Nově musejí cestující zdůvodňovat, proč ze země odjíždějí. Už dříve byly zavedeny testy na covid-19 před odjezdem a k tomu povinná karanténa.