Igor Fait je milovník procent, výnosů, nákladových škrtů a nových příležitostí. Svůj private equity byznys buduje už šestadvacet let pod hlavičkou Jet Investment, jeho rukama prošlo 35 společností a spravuje čtyři investiční fondy. Fait je pragmatik i požitkář, investor do umění a miliardář, který rozmnožuje peníze dalších nejbohatších Čechů.

„Česko je svázané s německou ekonomikou a tam se dramaticky zvýšil počet insolvencí velkých společností. Zpomalení automotive, zpomalení stavebnictví… Počítám s tím, že se česká ekonomika dostane do vážnějších problémů,“ říká Fait. „Proto mě překvapuje váhání ČNB.“

„Krize není špatná věc pro všechny, kdo mají peníze a čekají na kořist. Protože v krizi nakoupíte příležitosti, které normálně na trhu nejsou,“ říká brněnský miliardář.

A v podcastu taky exkluzivně prozrazuje plány do budoucna. „Rozhodli jsme se, že vybudujeme třetí nohu, venture fond, který se bude zabývat investováním do nových technologií.“

Jak se mu daří vybírat miliardy do nového fondu v době vysokých sazeb? Co by poradil guvernérovi České národní banky? A měli bychom se všichni připravit na další krizi? To vše v dnešním Byznys podcastu.