Ještě před svými třicátými narozeninami nahromadil spoluzakladatel burzy FTX Sam Bankman-Fried díky kryptoměnové horečce jmění v hodnotě 22,5 miliardy dolarů. Nejde ale o žádné křečkování – majetek shromažďuje jen proto, aby ho pak celý mohl rozdat.

Je mlhavý letní večer a Sam Bankman-Fried právě vklouzl do restaurace Electric Lemon, nacházející se ve 24. patře pětihvězdičkového manhattanského hotelu Equinox Hotel. Devětadvacetiletý kryptomiliardář je v New Yorku jen na skok. Zaletěl si sem z Hongkongu, aby odmoderoval soukromou party, a teď se snaží nepozorovaně proklouznout do rohu místnosti.

Černá mikina, šedé kraťasy a obnošené tenisky, které má jako obvykle na sobě, možná fungovaly jako kamufláž venku na ulici, ale tady vevnitř je v nich mezi hromadou manžetových knoflíčků a koktejlových šatů nápadnější než dvoumetrový útočník New York Knicks Obi Toppin. Netrvá to dlouho a Bankman-Fried je přepaden davem: Mohl bych vás požádat o odbornou radu? Co říkáte na poslední propad kryptoměny? Nevyfotil byste se s námi na Instagram?

Chcete číst dále? S předplatným Premium od 139 Kč měsíčně můžete číst neomezeně.

Předplatit Premium