Koruna ve čtvrtek vůči euru oproti předchozímu závěru posílila o pět haléřů na 25,38 korun/euro. K dolaru naopak česká měna o šest haléřů oslabila a okolo 17:00 se obchodovala za 23,70 korun/dolar. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

„Česká koruna v poslední době reaguje dramatičtěji spíše na data přicházející z globální ekonomiky než na tuzemské makrozprávy,“ uvedl analytik společnosti Purple Trading Jaroslav Tupý.

Kurz koruny tak mohlo ovlivnit například oznámení Evropské centrální banky (ECB), která na čtvrtečním zasedání podle očekávání opět ponechala základní úrokovou sazbu beze změny na 4,50 procenta.

Úrokové sazby se tak nezměnily už páté zasedání za sebou. Banka nicméně signalizovala, že by se mohlo blížit jejich snížení.

„Středoevropské měny ve čtvrtek mírně posilovaly. Česká koruna se odpoledne se vrátila lehce pod 25,40 korun/euro. Částečně tak korigovala ztrátu, kterou zaznamenala po včerejším (středečním) zveřejnění lehce vyšší než očekávané inflace ve Spojených státech a následném posílení amerického dolaru,“ poznamenal analytik Komerční banky Jaromír Gec.