skip to main content

Kus pralesa i pilotování airbusu. Tipy na dárky pro ty, co už mají všechno

3 minuty

Nejspíš ve svém okolí někoho takového máte. Co koupit člověku, který je úspěšný a spokojený, dokáže se odměnit a dopřát si hezké věci? Co chtěl, to už přece dávno má…

I pro takové lidi se ale něco najde, nezoufejte. Tohle jsou naše tipy na dárky, které překvapí a potěší a taky pomůžou dobrému projektu, na designové kousky či zajímavé zážitky.


Darujte kus deštného pralesa na Sumatře

Prostřednictvím českého spolku Prales dětem, který funguje na indonéském ostrově Sumatra, můžete koupit část pralesa, a zachránit ho tak před těžbou dřeva a rozrůstáním plantáží palmy olejné.

Reklama

Díky vám vznikne bezpečný životní prostor pro tygry, orangutany a slony sumaterské – tedy pro tři z deseti nejohroženějších zvířat na planetě.

Ke koupi si můžete vybrat od 10 metrů čtverečních za 90 korun po mnohem větší rozlohy. My samozřejmě radíme netroškařit a vzít rovnou hektar za 90 tisíc korun. K němu dostanete i týdenní pobyt v rezervaci na Sumatře zdarma.


Kurzy vaření od šéfkuchařů

Protože když už se učit vařit, tak u těch nejpovolanějších. V pražském Alcronu pořádají každý měsíc kurz pod vedením michelinského šéfkuchaře Romana Pauluse.

Naučit se tu obdarovaný může asijskou či arabskou kuchyni, českou klasiku, a pokud je fanouškem Alcronu, pak i jejich největší hity. Cena je 4,5 tisíce, míst pomálu, tak rychle, ať vás nikdo nepředběhne.


Design, který pomáhá

Co je podle vás ta nejběžnější potravina? Chleba? Pro jiné to může být ten největší dárek. Podle chlebové skývy navrhl designér Maxim Velčovský porcelánovou vázu Chlebovku, jejíž koupí pomůžete Člověku v tísni dostat obživu k lidem v chudých zemích.

Reklama


Darujte svůj čas

… a k tomu i skvělou příležitost, kam si vyjít.

Hudební fanoušci budou mít Vánoce po celý příští rok, protože do Prahy přijedou opravdové hvězdy.

Začněme tou největší – hned tři koncerty v pražské Lucerně odehraje Bob Dylan. Slavný americký písničkář vystoupí 7., 8. a 9. dubna.

Těm, které baví severský indie pop, můžete udělat radost lístky na koncert zpěvačky Aurory. Pozor, moc jich už nezbývá! V únoru se pak v Praze objeví britští Bastille.

Koupit už můžete i lístky na koncert jednoho z nejslavnějších skladatelů filmové hudby Hanse Zimmera, který vystoupí v pražské O2 areně v dubnu příštího roku. Stejný měsíc dorazí do Česka na klubové turné i Passenger. A pro fanoušky velkých popových jmen je tu koncert britské zpěvačky Dido, která se na turné vydává po dlouhých 15 letech.


Jedinečný zážitek

Seskok padákem nebo let balonem už tady byly hodněkrát. Tak co si zkusit letadlo rovnou sám řídit? A třeba hned to největší dopravní? V Praze se nedávno otevřel simulátoru Airbusu A380, což skýtá ideální příležitost.

Můžete si zvolit jakékoli místo vzletu a přistání z 24 tisíc letišť po celém světě – a pokud máte rádi dárky se špetkou zlomyslnosti, můžete nechat obdarovaného zažít při simulaci i nějakou krizovou situaci.


Stále to není to pravé? Prozkoumejte naši Dárkovou abecedu – vybrali jsme pro vás ty nejhezčí dárky od českých tvůrců a designérů.

Reklama
Reklama