skip to main content

Kvalitní život? Dobré vztahy, práce a svoboda, říkají Forbes 30 pod 30 a zvou do Ostravy

Kvalitní život znamená mít rodinu a zázemí. Možnost žít ve zdravém prostředí. Dostupné bydlení. Dostupnost práce, cestování, seberealizace.

To jsou některé z odpovědí mimořádných mladých Čechů a Češek z výběru Forbes 30 pod 30, kterých jsme se jako zástupců mladé generace zeptali, co pro ně znamená pojem „kvalita života“.

Předplatné Forbesu

Právě ta bude jedním ze tří hlavních témat velké konference Česko: Jak jsme na tom?, jejíž pátý ročník Forbes pořádá už 23. října v Ostravě v areálu Dolních Vítkovic.

Na unikátní akci se sejdou zástupci byznysu, veřejné sféry i vlády a budou debatovat o tématech, která jsou pro naši současnost, a hlavně budoucnost zásadní. Vedle kvality života se bude v Ostravě řešit také naše konkurenceschopnost a vzdělávání. 

Co tedy pro mladou generaci představuje kvalitní život a proč byste do Ostravy určitě měli jet i vy?

Reklama

Trang Do Thu

blogerka a komunikační manažerka, Spaceti

1. Kvalita života je pro mě možnost žít ve zdravém a kvalitním prostředí. Když ale půjdeme hlouběji, tak vůbec ta možnost mít na výběr z toho, kde, jak a s kým chci žít.

2. Upřímně se těším na to propojení sféry státní, soukromé a neziskovek. Těším se na odbornou debatu a doufám, že některé podněty pomůžou státní sféře zavést změny, které budou mít dobrý dopad na Českou republiku.

Filip Maleňák

zakladatel, aplikace Záchranka

1. Kvalita života je pro mě asi něco, co nedokážu úplně přesně popsat. Je to pracovní prostředí a možnost dělat, co tě baví, v místě, které si k tomu vybereš. Rodina a zázemí. Pozitivní vnímání světa lidmi kolem tebe. Společná vize spolupráce místo typicky českého „každý sám na sebe“. Prostě pocit, že v naší zemi chceme táhnout za jeden provaz a udělat ji lepším místem pro život.

2. Zajímá mě, jak na pohled mladé generace budou nahlížet odpovědní lidé, kteří pak rozhodují. Myslím, že je to unikátní příležitost zjistit, jak vlastně lidé u nás o budoucnosti a životě uvažují.

Robert Sovík

majitel, USA Sport & Study

1. Kvalita života pro mě znamená žít ve zdravém prostředí obklopen kvalitními lidmi a s možností vyvíjení aktivit, které vytvářejí přidanou hodnotu pro mě i okolí.

2. Za mě je to určitě kvůli tomu, že je dobré si periodicky zrekapitulovat, kam se posouvá vize, kterou jsme si nastavili a vstříc které vynakládáme kroky, a potvrdit si nebo přenastavit aktivity tak, abychom společně vizi dostali.

Reklama

Marie Salomonová

neurovědkyně a zakladatelka, Nevypusť duši

1. Kvalita života je pro mě velmi široký pojem a zahrnuje několik více či méně měřitelných kritérií. Pro mě je mezi nimi důležitý například přístup ke zdravotní péči a vzdělání, dostupné bydlení, ale také kvalitní mezilidské vztahy a svoboda.

2. Skvělá příležitost zorientovat se ve výzvách, které čekají Česko v následujících letech, a to jak z pohledu byznysu, tak veřejné a neziskové sféry.

Radek Musil

ředitel, Fundlift

1. Možnost balancovat mezi prací a volným časem, možnost cestovat, sportovat, mít přístup k informacím, funkční zdravotní systém, dostupné vzdělání a bydlení. 

2. Poznat zajímavé lidi, získat lepší přehled o tématech, která v Česku hýbou společností, a přemýšlet nad řešením společenských problémů.

Jakub Sechter

spoluzakladatel, Spendee 

1. Kvalita života jsou pro mě podmínky, za kterých můžu usilovat o dosažení osobního štěstí.

2. Na konferenci by měl jet každý, komu není lhostejné, jak žijeme a jakým čelíme překážkám.

Tereza Jurečková

podnikatelka, Pragulic

1. Co pro mě znamená kvalitní život? Jsem typ člověka, který se i přes všechny překážky snaží dívat na život pozitivně, takže určitě užívat si každou chvilku a věnovat čas a pozornost věcem, které přinášejí radost a dávají smysl.

2. Těší mě, že se konference znovu koná v Ostravě, protože je to moje rodné město a vnímám, že začíná čím dál víc žít a má velký potenciál pro byznys i turismus. A když sem lidé přijedou na zajímavou konferenci, prospěje to regionu. Navíc se na konferenci bude diskutovat o tématech, která jsou pro naši generaci důležitá a otevírají společenskou diskusi.

Reklama
Reklama