Další vydání Forbesu je tady – tentokrát s mimořádně nabitou titulní stranou (je na ní 14 lidí) a standardně exkluzivním obsahem uvnitř. A proč máme na titulce tolik lidí? Hlavním tématem tohoto čísla jsou totiž české rodinné firmy.

Po roce vydáváme jejich nový žebříček. Místo 50 jsme jich letos shromáždili rovnou 65, což je dílo, s jakým v Česku dosud nikdo nepřišel. Tři rodiny nás pustily až k sobě domů a výsledek stojí za to. Ale nepíšeme jen o rodinných firmách.titulka květen done


Na konci Blanky. Příběh o tom, kdo jsou ve skutečnosti majitelé Metrostavu a proč se teď jejich miliardové impérium ocitlo v ohrožení.

Danglar done


Elone, ty bejku! Aneb Blanka ještě jednou. Do pražského tunelu jsme se i podívali a projeli ho. Teslou P85D od Elona Muska.

tesla done


Vylepšený Android. Googlu proženeme kulku hlavou! Tak zní vize kalifornské firmy Cyanogen, která vyrábí nový operační systém pro telefony a má reálnou šanci rozbít duopol Googlu a Applu.


Kovboj Chris. Přišel odnikud a dnes je jedním z nejslavnějších andělských investorů. Pomohl na nohy těm největším hvězdám v Silicon Valley. Jmenuje se Chris Sacca a je jedním z nejúspěšnějších andělských investorů na světě. Před čtyřicítkou stihl nashromáždit 1,2 miliardy dolarů. A obléká se jako westernový hrdina.

kovboj done


My jsme brambůrky! Strážnické brambůrky nejsou chipsy a dávají si na tom záležet. Hobžovi – rodina, která je vyrábí – začínali ještě za komunistů a dnes jejich brambůrky najdete v regálu každého supermarketu.


Kurýr dron. Jiří Karpeta a Martin Kaftan vyrábějí drony, na kterých vám jednou přiletí i váš nákup. Sonda do života dvou Čechů, jejichž byznys budoucnosti brzdí jediná věc – přísná legislativa.


Český sen. Netestovali jsme jenom teslu v Blance, ale také novou Škodu Superb – nejlepší auto, jaké kdy Češi vyrobili.

skoda done


Užijte si čtení Forbesu a napište nám, jak se vám líbil. Na vašem názoru nám totiž záleží! petr.simunek@forbes.cz