Máj – lásky čas, hrdliččin hlas a tak dále… a pak je z toho (občas) rodina. A o té (alespoň pokud je byznysová) se dozvíte všechno v novém Forbesu. 

Květnové číslo je totiž to nejvíce rodinné číslo, které jsme kdy vydali. Obsahuje žebříček 100 největších českých rodinných firem, unikátní trojrozhovor se třemi nástupci neboli Generation Next a také prolézačku, kterou si musíte projít, abyste se vžili do role zakladatele každé rodinné firmy.

Navíc vám ukážeme, jak otec a syn řídí Madetu – největší mlékárnu v zemi – a jak se u toho občas pohádají. Tak to prostě doma bývá.


FOR_0000


Pravá jihočeská

Milan a Jan Teplí řídí šestimiliardovou Madetu, která se pere se zahraniční i českou mlékárenskou konkurencí, ale její budoucnost by měla být vždy na jihu Čech a v rodinných rukách. I když to budou třeba „jiní madeťáci“.


100 největších českých rodinných firem

Almanach rodinného podnikání. Výsledky, dědicové, zakladatelé a jak se všem právě vede.


Generation Next

Ukážeme vám mladé pušky z největšího výrobce desek na světě GZ Media, ze slavného výrobce pian Petrof a z neméně známé značky cyklo dresů Kalas. Trojrozhovor se Zdeňkem Pelcem mladším, Annou Proustkovou (Petrofovou) a Jakubem Věncekem.


Jedna velká zabijačka

Značku MP Krásno možná znáte z pultů s uzeninami. Ve Forbesu se dočtete, jak ji rodina Pilčíkova dostala mezi české masné obry a jak při tom utekla Andrejovi z lopaty.

_DSC0266


Na Prahu!

Ty nejlepší rodinné dorty z Ostravy teď míří do Prahy. Za Ollies stojí Gondkovi a druhá generace dokázala zdvacetinásobit firemní obrat.


Umění kupovat umění

Poměry na světovém investičním trhu s uměleckými díly chce změnit československý startup Artstaq.


Beranidlo na Filipíny

Úvěrová firma Profi Credit miliardáře Davida Berana vstupuje na filipínský trh. Jaké tam vidí příležitosti výkonný ředitel skupiny David Chour?

_MTF7240


Fuck-Up

Jak a proč Leon Jakimič, šéf firmy Lasvit, neotevřel nejkrásnější muzeum skla v Česku.


Z dělníka milionářem

Jack Stack převzal krachující továrnu v USA, rozjel nový podnik založený na radikálně transparentním řízení a z party dělníků udělal milionáře.


Stylový víkend

Vybrali jsme pro vás 10 skvělých míst, kde se můžete v Česku dobře najíst, zajímavě ubytovat a dokonale si odpočinout.

DSC_0306


Karl ctí byznys

Story o tom, jak Karl Lagerfeld vstupuje na český trh hned se dvěma obchody.


Děkujeme za to, že nás čtete a kupujete, a budeme rádi, když nám napíšete, co se vám líbilo a co ne. Abychom mohli být lepší. A moc se doma o nový Forbes nehádejte!

Jaroslav Mašek