„Naší vášní jsou květiny, a my věříme, že mají tu moc přinést do každého okamžiku kouzlo a krásu,“ usmívá se Džamila Nováková, kterou s její dcerou Claudií a kamarádkou Jankou Kellerovou potkáte v zážitkovém květinářství na pražské Letné.

Zákazníky lákají na tak trochu jiné květiny, ze kterých vytváří pugéty originálních tvarů i barev. Podobně „jinou“ cestou se vydali i s nabídkou osobitých interiérových doplňků.

„Dlouho jsme se pohybovali v kreativních oborech, a tak dobře víme, že nejlepší je klienty překvapit, umět se do nich vcítit, a přitom je respektovat,“ dodává zkušená květinářka.

„Každý z klientů je pro nás velkou inspirací a přináší nové výzvy. Ať už odchází s malým pugetem nebo pro něj připravujeme velkou produkci, workshopy, svatby, gala večeře, firemní nebo menší privátní akce,“ vysvětluje Claudie Nováková.

Voňavý obchod, kde čas plyne pomalu

Obchůdek Les and Flowers působí velmi nekonvenčně. Čas tam víc stojí, než by se pohyboval vpřed a vždy je dostatek příležitostí si popovídat. Jako byste potkali po dlouhé době kamarádky a známé, které jste dlouho neviděli.

Při neformální konverzaci ale dámy z letenského květinářství zákazníkům vždy odborně poradí. Co třeba unikátní kousek z lesa, louky či záhonu? V Les and Flowers vám s nadšením uvážou kytici, která pohladí už od pohledu, provoní prostor, rozsvítí ho jako designový solitér.

Květiny, dekorace a dobrá nálada

Obchod je plný inspirace, která stojí na stolcích, odpočívá na poličkách, visí na stěnách. Představují ji nejen vzhled a opojná vůně netradičně vypadajících druhů květin, ale i nejrůznější dekorativní předměty, knihy, obrazy, fotografie.

„Nabídku pravidelně obměňuje, takže zákazníci vždy objeví něco nového. I to je asi jedním z důvodů, proč se k nám pravidelně a rádi vracejí,“ usmívá se květinové trio z Letné.

Foto: danabatikova.cz

V kalendáři se blíží tři důležité dny, kdy můžeme obdarovat ty, které milujeme. Jsou jimi 14. únor, svátek Svatého Valentýna, 8. březen, Mezinárodní den žen a druhá neděle v květnu, Den matek, svátek všech maminek. Ideální příležitost zaskočit do obchodu Les and Flowers, o kterém se traduje „Tam co kus, to originál.“