Víte, jak poznáte, že jsou na tom peněženky nejbohatších Čechů opravdu dobře? Třeba podle toho, že se u nás otevírá první dealerství Rolls-Roycu. Britské automobilové ikoně trvalo čtvrt století od sametové revoluce, než oficiálně vstoupila do Česka. Ve čtvrtek večer slavnostně otvírá showroom v lobby hotelu Intercontinental na kraji Pařížské ulice v Praze.

„Toto místo se dnes stává srdcem luxusu v České republice,“ řekl Fintan Knight, obchodní ředitel společnosti Rolls-Royce Motor Cars a člen jejího představenstva. Důvod, proč se Rolls-Royce odhodlal vstoupit do Česka, odhalil v loňském rozhovoru pro Forbes James Crichton, šéf automobilky pro Evropu.

„Vždy se díváme na potenciál trhu. Vlastně děláme nepřetržitou online studii, která v dané zemi bere v potaz počet lidí s čistým jměním nad milion dolarů a sleduje prodeje aut s cenovou vyšší než 200 tisíc eur bez daní,“ prohlásil Crichton a na otázku, jestli už Rolls-Royce tedy věří české ekonomice a zámožným Čechům, dodal: „Ano, jsme si jistí, že jsme udělali dobré rozhodnutí. Je důležité, že naši partneři na trhu vidí stejný potenciál jako my.“

_MG_2135

Manželé Kadlecovi.

České zastoupení Rolls-Royce spadá pod skupinu CarTec Group, které patří manželům Kadlecovým a dosud bylo známé především jako prodejce vozů BMW. „Rodina Kadlecových má díky svým bohatým zkušenostem s tímto specifickým segmentem trhu všechny předpoklady pro to, aby značku Rolls-Royce v Česku skvěle zastupovala,“ dodal Knight s tím, že Praha je po Moskvě a Varšavě teprve třetím místem v bývalém východním bloku, kde značka otevřela své dealerství.

Pokud se ptáte, jestli je běžné mít showroom v hotelovém lobby, tak vězte, že u Rolls-Roycu nejde o nic výjimečného. Dealerství v hotelu má třeba v moskevském hotelu Radisson Royal. „Můžeme tak přivítat i lidi, kteří by do showroom jinak nepřišli. My nepotřebujeme být v průmyslových zónách, kde jsou i další automobilky. Spíše chceme být blízko dalších luxusních značek. Takže Pařížská nám vyhovuje,“ uvedl Crichton.

MAT_4539

V pražském showroomu se při otevření ukázal také nový model Rolls-Roycu – luxusní kabriolet Dawn (jeho recenzi najdete v aktuálním dubnovém Forbesu). Dawn byl světu představen loni v září a k prvním zákazníkům poputuje příští měsíc.