skip to main content

Láska kvete v každém věku i století. Filmové tipy na dnešní večer

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřeklikáváte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Tipy na dnešní večer si pro vás připravila redaktorka Zuzana Krajíčková.

Reklama

Meyerowitzovic historky (nový výběr)

(Netflix, 2017, 112 minut)

Když se tři dospělí sourozenci, Ben Stiller, Adam Sandler a Elizabeth Marvel, společně shledají v New Yorku během přípravy retrospektivy díla svého otce, kterého ztvárnil Dustin Hoffman, co jiného by mohlo vzniknout než pořádné rodinné napětí okořeněné dávkou humoru. Ale taky dobrá příležitost uhladit staré bolesti a napravit některé křivdy z minula.

Reklama

Lepší pozdě nežli později

(Netflix, 2003, 128 minut)

Osvědčený recept na romantickou komedii tkví v tom, že pro sebe zahoří dva mladí krásní lidé, a když překonají všechny scenáristické nástrahy, mají před sebou celý společný život. Proto je tak osvěžující pustit si trochu dospělejší romantiku s brilantními herci starších ročníků, nenablblým humorem a nějakým tím životním moudrem navrch.

Jack Nicholson jako seladon s krizí pozdního věku, Diane Keaton jako dramatička a zkušená žena, která už s další životní láskou moc nepočítala, a k nim do party Keanu Reeves, Frances McDormand či Jon Favreau. Pořád je to „romanťárna“, ale mimořádně příjemná.

Dracula

(HBO, 1992, 122 minut)

Pokud jste fanoušky temného hraběte, nejspíš jste tuhle upírskou klasiku už viděli. Pokud ne, vězte, že si vás tenhle vizuálně nesmírně působivý snímek, která vznikl pod taktovkou Francise Forda Coppoly, podmaní stejně snadno, jako Dracula v podání supercharismatického Garyho Oldmana uhranul Minu Harker s tváří Winony Rider.

Reklama
Reklama