Každý z nás je na něčem závislý. Možná to není na první pohled vidět, protože to jsou závislosti, které se skrývají za zavřenými dveřmi nebo zasuté hluboko v nás v trezoru na city.

Autorka je lékařka s titulem z Harvardovy univerzity a autorka knižního bestselleru Well Designed Life (Dobře navržený život), která se věnuje neurovědě a studiu chování. Je členkou laboratoře AIM na Stanford Medical School a zakladatelkou a CEO startupu Fresh Tri, který vyvíjí behaviorální software. Její první kniha je sbírkou poznatků o mozku a behaviorálních změnách.

Může to být alkohol, hazardní hry, drogy, nikotin, ale možná je to jídlo, média, porno nebo nakupování. Dokonce i workoholismus, přes všechnu společenskou chválu, často ničí duševní zdraví nebo vztahy a je to taky závislost.

A i když jste těch výše zmíněných byli ušetřeni nebo se z některé z nich zotavujete, stále se všichni potýkáme se snad nejrozšířenější závislostí – s našimi chytrými telefony!

Rozhlédněte se po libovolné škole, obchodě, restauraci nebo parku a uvidíte závislé všech věkových kategorií, jak si obstarávají svou dávku. Ve svém životě jsem se já sama potýkala se závislostmi na mnoha věcech (naštěstí žádná z nich nebyla tak závažná, abych přišla o zdraví, peníze, vztahy nebo život) a vím i, jaké to je, vyléčit se a pak do toho znovu spadnout.

Už jsem si myslela, že mám věci pod kontrolou, ale nedávno jsem zjistila, že sklouzávám do stále větší závislosti na telefonu. Hlubší, než jsem si uvědomovala. Začalo to v momentě, kdy mi volala dcera a já nevěnovala moc pozornosti jejímu povídání o tom, jak děsný den zrovna má.